SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
27.02.2017

Olšovská dirigovala střeleckým koncertem Veselanky k výhře v Písku

V zajímavé sérii pokračují naše hráčky v Interlize žen. Zatímco v domácích utkáních body přenechávají svým soupeřům, na palubovkách protivníků se jim nyní daří o poznání lépe. Po výhrách v Bratislavě a Trenčíně, dokázaly nyní zvítězit i v na jihu Čech v Písku.

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 25:33 (8:15)
Veselanky odjížděly do Písku v hodně oslabené sestavě s jedinou gólmankou Janou Vašulkovou. V poli ji doplňovalo pouze deset jejich spoluhráček, přičemž mezi nimi byly i Nikol Vinklárková s Jasmínkou Vargovou, které ještě nemohly absolvovat plnou zápasovou zátěž. Naše hráčky přesto vstoupily do utkání razantně a v šesté minutě vedly po střelách Pastorkové, Lukšíkové a Krokavecové 0:3. Teprve pak se dokázal domácí celek prosadit, nicméně náš tým si držel jedno až čtyřbrankový náskok až do 25. minuty první půle. Pak se našim hráčkám podařil důležitý trhák, kdy ze stavu 7:10 odskočily za pouhých pět minut až na 8:15, čímž si vytvořily výrazný náskok do druhé půle. Po změně stran se rozstřílela kanonýrka Mária Olšovská, která ke svým poločasovým čtyřem trefám přidala dalších 7. Výsledkem bylo, že náš tým vyhrál v Písku i druhý poločas, tentokrát 17:18 a domů mohl jet po osmibrankovém vítězství s veselou náladou.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): „Do Písku jsme jeli po zápasech, se Šaľou s Partizánským a ve Zlíně, které nám nevyšly a ve kterých jsme hráli špatně. Dnes jsme si řekli, že se zaměříme především na naši hru, tak abychom s tím byli spokojení. Bohužel stále naše hra vypadá, jako kdybychom měli zataženou ruční brzdu. Některé akce už něco naznačují, ale stále je to málo. Většinou jsme strašně pomalí, z toho vyplývají naše chyby. Naštěstí jsme se v prvním poločase dostali do rychlých protiútoků a fungovala nám obrana, několikrát nás podržela brankářka a vytvořili jsme si rozhodující náskok, který jsme ve druhém poločase jen udržovali.“

Vladislav Jordák (trenér Sokola Písek): „Nevím, jestli si to uvědomovaly holky, nebo možná realizační tým si to uvědomoval víc, že tenhle zápas je pro nás důležitý. Určitě jsme se chtěli na Veselí dotáhnout bodově a zabojovat o předposlední místo v play-out. Pro mě byl první poločas především zklamáním z nasazení, to bylo podle mě to gró zápasu. Asi to říkám často, že se dají nedat šance, dá se udělat chyba, ale když vidíte, že se ty holky perou o ten míč, tak to nějak zkousnete. Ale v prvním poločase jsme tam to nasazení prostě neměli. My prostě musíme hrát od začátku, a ne až ve druhém poločase.“

Sestava a branky Veselí: Vašulková – Olšovská 11/4, Kosinková 1, Novotná 3, Lukšíková 2, Slováková 1, Vinklárková 1, Pastorková 5, Vargová, Soldánová 4, Krokavecová 5.
Sedmičky: 4/4:4/4.
Vyloučení: 3:1.
Rozhodčí: Kozler, Zych
135 diváků

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem