SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
25.01.2015

Ocenění je hezké, ale zavazující, říká mladá házenkářka Šustková

 Na slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců Hodonínska za rok 2014, které se ve středu večer uskutečnilo v sále Evropa, zastupovala všechny okresní házenkářky. Na interligový tým z Veselí nad Moravou se sice letos nedostalo, na sedmnáctiletou spojku Janu Šustkovou ale pořadatelé nezapomněli. Mládežnická reprezentantka skončila třetí mezi juniorkami.

Sedmnáctiletá házenkářka Jana Šustková (v modrém) nastřílela ve třech mezinárodních zápasech dvaadvacet branek.Autor: Alex Wipf

Na začátku roku 2013 si odbyla interligovou premiéru, loni už se nastálo zabydlela v kádru panenek a v letošní sezoně velická rodačka patří ke klíčovým hráčkám slováckého celku. „Poslední rok mi celkem vyšel. Natrvalo jsem se usadila v sestavě žen. Výkony taky byly celkem slušné. Jenom škoda, že se nám v interlize příliš nedařilo a až do konce sezony bojovaly pouze o udržení v nejvyšší soutěži," uvedla Jana Šustková, která na galavečer dorazila v doprovodu maminky a staršího bratra Vladimíra. Společnost jim dělali i dlouholetý jednatel HC Veselí nad Moravou Vlastimil Procházka a manažer týmu Miloš Körösi. „Jsem ráda, že si na mě pořadatelé opět po roce vzpomněli. Moc si toho ocenění vážím. Je to hezké, ale na druhé straně zavazující, abych na sobě dál pracovala a snažila se," prohlásila sedmnáctiletá naděje.

Vedení veselského klubu ji na středeční vyhlášení uvolnilo i přesto, že v době slavnostní akce zbytek družstva normálně trénoval. „Trénink nestíhám," usmívala se na rautu Šustková.

Že by se ale talentovaná hráčka flákala, to opravdu ne. Vždyť po posledním utkání na Slavii odcestovala s českou dorosteneckou reprezentací do Švýcarska, kde v Zugu absolvovala třídenní turnaj. Domů se vrátila až v pondělí. „Poslední akci hodnotím pozitivně. Odehrály jsme kvalitní utkání. Navíc jsme všechny tři zápasy stejně jako celý turnaj vyhrály," pochlubila se Šustková.

Svěřenkyně trenéra Jana Salače si ve městě, které leží na severním konci východního břehu Zugského jezera, třiadvacet kilometrů jižně od Curychu, postupně poradily s domácím Švýcarskem, Německem a regionálním výběrem Zugu. Zatímco první dva duely mladé Češky vyhrály o jediný gól, v závěrečném střetnutí zvítězily rozdílem čtrnácti branek. „Němky i Švýcarky hrály více dynamicky, byly rychlejší. My jsme to ale bojovností urvaly," řekla studentka veselské obchodní akademie.

Na výsledcích měla velkou zásluhu i Šustková. Kapitánka českého výběru, která dostala od bývalého kouče Písku a Zlína dostatek prostoru, ve třech mezistátních zápasech nastřílela dvaadvacet gólů, nikdo lepší v týmu nebyl. „Mezinárodní zápasy nejsou jednoduché. Naopak jsou hodně vyrovnané. Proto jsem byla s herní vytížeností i s počtem branek spokojená," uvedla šikovná spojka, kterou nyní čekají klubové povinnosti.

V pondělí měla mladá házenkářka volno, v úterý už se ale spoluhráčkami absolvovala pod novým koučem Jánem Packou první trénink. „Docela mě to překvapilo. Nečekala jsem, že nás převezme právě on. Ale hodnotit ho zatím nemohu, na to je příliš brzy," dodala Šustková.

22.1.2015
 
 

Autor: Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem