06.11.2016

Nelichotivá série žen pokračuje

Ženy SHK Veselí nad Moravou nedokázaly v této sezóně ani na třetí pokus dovézt body z hostující palubovky. Po porážkách v Šaľe a Partizánskem nestačily tentokrát na Olomouc, a to přesto, že házely málokdy vídaných 14 sedmiček! Navíc tím prodloužily pět let trvající sérii, kdy z Hané nedokázaly přivézt body!

Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 28:22 (15:12)
Veselanky začaly na Hané sice aktivně a vedly 2:0, ale nadšeně hrající domácí házenkářky skóre nejen rychle dorovnaly, ale i otočily ve svůj prospěch. Nutno říci, že k tomu přispěly i naše hráčky, které nedokázaly dlouhých 13 minut překonat domácí Raškovou v olomoucké bráně! Ve 14. minutě tak na tabuli svítil stav 5:2 pro Olomouc a bylo ještě hůř. Za stavu 7:4 pro Olomouc to Raškové sice ještě nevyšlo, ale když to bylo 8:5 už ano a následně za stavu 10:5 Sovové opět. Řeč je o trefování se olomouckých hráček přes celé hřiště do prázdné branky Veselí. Olomouc tak odskočila až na 13:6 a zdálo se, že je rozhodnuto, a to tím spíše, že náš tým do té doby přidával branky téměř výhradně jen ze sedmiček.
Pak ale následovalo polití živou vodou. Naše hráčky čtyřmi brankami v řadě snížily na 13:10 a opět byly v zápase. Ve druhé půli se blýskla dvěma slepenými brankami Soldánová a ve 35. minutě naše hráčky srovnaly na 16:16! Vyrovnaný stav (19:19) byl v Olomouci i o deset minut později. K závěrečnému náporu domácích zavelela bývalá hráčka Veselí Gajdošíková, která poslala Olomouc do vedení 20:19. Od tohoto okamžiku už domácí nepřipustily pochybnosti o vítězi utkání a nakonec si připsaly šestibrankový náskok.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Musím holky pochválit za plnění taktických pokynů. Podařil se nám nástup do utkání, kdy jsme získali náskok a udržovali si jej pak celý zápas. V průběhu několika minut na začátku druhého poločasu jsme trochu zkomplikovali situaci, Veselankám se podařilo vyrovnat, brzy jsme si však vedení vzali opět zpátky a vývoj utkání jsme kontrolovali až do konce.“

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí n. M.: „Utkání bylo vyrovnané, o výsledku rozhodlo domácí družstvo v závěrech obou poločasů, kdy se Olomoučankám podařilo několik akcí a získaly tím rozhodující náskok. Naší nevýhodou byla úzká sestava, potýkáme se delší dobu s marodkou, což má za následek menší možnosti vyměnit hráčky a ovlivnit průběh zápasu.“

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Sedláčková, Vašulková - Kosinková, Balážová, Novotná 1, Lukšíková 1, Vinklárková 1, Pastorková, Vargová 9/8, Šustková 6/3, Soldánová 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/2 – 14/12. Vyloučení: 4 – 2. Diváci: 230.