SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
06.11.2016

Nelichotivá série žen pokračuje

Ženy SHK Veselí nad Moravou nedokázaly v této sezóně ani na třetí pokus dovézt body z hostující palubovky. Po porážkách v Šaľe a Partizánskem nestačily tentokrát na Olomouc, a to přesto, že házely málokdy vídaných 14 sedmiček! Navíc tím prodloužily pět let trvající sérii, kdy z Hané nedokázaly přivézt body!

Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 28:22 (15:12)
Veselanky začaly na Hané sice aktivně a vedly 2:0, ale nadšeně hrající domácí házenkářky skóre nejen rychle dorovnaly, ale i otočily ve svůj prospěch. Nutno říci, že k tomu přispěly i naše hráčky, které nedokázaly dlouhých 13 minut překonat domácí Raškovou v olomoucké bráně! Ve 14. minutě tak na tabuli svítil stav 5:2 pro Olomouc a bylo ještě hůř. Za stavu 7:4 pro Olomouc to Raškové sice ještě nevyšlo, ale když to bylo 8:5 už ano a následně za stavu 10:5 Sovové opět. Řeč je o trefování se olomouckých hráček přes celé hřiště do prázdné branky Veselí. Olomouc tak odskočila až na 13:6 a zdálo se, že je rozhodnuto, a to tím spíše, že náš tým do té doby přidával branky téměř výhradně jen ze sedmiček.
Pak ale následovalo polití živou vodou. Naše hráčky čtyřmi brankami v řadě snížily na 13:10 a opět byly v zápase. Ve druhé půli se blýskla dvěma slepenými brankami Soldánová a ve 35. minutě naše hráčky srovnaly na 16:16! Vyrovnaný stav (19:19) byl v Olomouci i o deset minut později. K závěrečnému náporu domácích zavelela bývalá hráčka Veselí Gajdošíková, která poslala Olomouc do vedení 20:19. Od tohoto okamžiku už domácí nepřipustily pochybnosti o vítězi utkání a nakonec si připsaly šestibrankový náskok.


Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Musím holky pochválit za plnění taktických pokynů. Podařil se nám nástup do utkání, kdy jsme získali náskok a udržovali si jej pak celý zápas. V průběhu několika minut na začátku druhého poločasu jsme trochu zkomplikovali situaci, Veselankám se podařilo vyrovnat, brzy jsme si však vedení vzali opět zpátky a vývoj utkání jsme kontrolovali až do konce.“

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí n. M.: „Utkání bylo vyrovnané, o výsledku rozhodlo domácí družstvo v závěrech obou poločasů, kdy se Olomoučankám podařilo několik akcí a získaly tím rozhodující náskok. Naší nevýhodou byla úzká sestava, potýkáme se delší dobu s marodkou, což má za následek menší možnosti vyměnit hráčky a ovlivnit průběh zápasu.“

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Sedláčková, Vašulková - Kosinková, Balážová, Novotná 1, Lukšíková 1, Vinklárková 1, Pastorková, Vargová 9/8, Šustková 6/3, Soldánová 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/2 – 14/12. Vyloučení: 4 – 2. Diváci: 230.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem