SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
30.04.2017

Nečekaná komplikace. Házenkářky Veselí podlehly Písku a v play-out jsou poslední

Sranda skončila, jde do tuhého. Házenkářky Veselí nad Moravou čeká těžký boj o záchranu mezinárodní česko-slovenské soutěže WHIL. Svěřenkyně trenéra Ľuboše Hudáka nezvládly úvodní duel play-out. Panenky doma podlehly Písku 23:26 a v minitabulce tří týmů klesly na poslední místo. Jasná záležitost tak hned na úvod dostává nečekanou zápletku.

 
"Situace není jednoduchá, ale v žádném případě nepanikaříme. Máme prostor na nápravu. Věřím, že se holky semknou a ve zbývajících třech zápasech interligu pro Veselí uchrání,“ uvedl domácí trenér Hudák.

Jihomoravankám závěr základní části vyšel. Panenky si poradily se Slavií Praha i Zlínem, bod urvaly také v dohrávce s Porubou. Mladý tým ale na povedené duely nedokázal v play-out navázat. Předvedená hra s Pískem zůstala za očekáváním. „Z výkonu týmu jsem zklamaný. Hráčky nepředvedly to, na co jsme se připravovali. Soupeř vyhrál zaslouženě,“ prohlásil Hudák.

Domácí hráčky šly přitom do zápasu s velkým sebevědomým, neboť se mohly pyšnit aktuální dobrou formou, ale Písečanky nejely pouze na výlet. V úvodu sice házenkářky Sokola ztrácely dvě branky, ale manko rychle smazaly, a pak dokonce podstatnou část první poloviny, jež skončila smírně, vedly.
Panenkám to bez mladé spojky Lukšíkové nešlo. Střelecky se soužila především juniorská reprezentantka Šustková. Rodačku z Velké nad Veličkou si připravený a odhodlaný soupeř pečlivě hlídal. Herně se trápily i slovenské střelkyně Vargová s Olšovskou, „Zápas se nám celkově nevydařil. Ani jedna z nás nehrála dobře,“ přiznala Vinklárková.

Po přestávce se i díky dobře chytající Kristýně Neubergové domácí produktivita zadrhla, čehož Sokolky dokázaly využít. Vypracovaly si až čtyřbrankový náskok, který už nepustily a mohly si tak užít vítěznou radost. „Nechceme skončit poslední, a proto jsme do Veselí přijeli se pokusit získat nějaký bod. V posledních čtrnácti dnech jsme měli kvalitní tréninky. V zápase bylo poznat, že holky chtějí vyhrát. Děvčata bojovala, dala do utkání vše. Mám z jejich výkonu radost,“ uvedl hostující trenér Vladislav Jordák.

Zatímco Jihočešky slavily nečekaný, ale zcela zasloužený triumf, panenky domácí porážku dlouho rozdýchávaly. „Asi jsme soupeře podcenily. Myslely jsme si, že to půjde samo. Docela jsme se trápily na postavenou obranu soupeře. Hráčky Písku nás měly docela dobře přečtené. Navíc hosty podržela brankářka,“ uvedla veselská pivotka Nikola Vinklárková, která si sestup stejně jako zbytek veselského týmu nepřipouští. „Myslím si, že jsme dostaly docela pěknou facku. O to víc teď zabereme a ukážeme, že do interligy patříme. Podle mě by byla velká škoda, kdyby spadl tým, jenž v letošní sezoně dokázal potrápit Most, Slavii i Porubu,“ pronesla Vinklárková.

Dvě a půl minuty před koncem utkání na sebe Písečanky dvakrát v řadě upozornily férovým sportovním gestem. Hostující hráčky totiž přiznaly teče u střel Veselanek, které skončily vedle hostující branky, čehož si sudí nevšimli.

Play-out pokračuje už v pátek, kdy se házenkářky Veselí nad Moravou představí ve Zlíně. Další bitva dvou tradičních moravských rivalů startuje v devatenáct hodin.

1. kolo play–out

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 23:26 (14:14)

Nejvíce branek: Pastorková 6 a Vargová 6, Olšovská 4 – Kubišová 6, Jačková 5, Šelaisová 4

Rozhodčí: Horáček, Novotný

Vyloučení: 3:4

Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1

Diváci: 170

Veselí nad Moravou: Lekešová, Vašulková – Olšovská 4, Kosinková 2, Novotná 1, Slováková, Vinklárková 1, A. Klimešová, Šustková 1/1, Pastorková 6, K. Klimešová, Vargová 6/3, Soldánová 1, Krokavecová 1

Písek: Preslová, Neubergová - Boorová 3, Kubišová 6, Michková 2, Jačková 5, Talafousová, Karetová, Benešová, Kalčíková 1, Palasová 2/1, Šelaisová 4, Součková 3.

Autor: Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem