14.02.2016

Narozeninová výhra. Panenky nadělily spoluhráčce Varjassiové dva body z Písku

Házenkářky Veselí nad Moravou bodovaly ve společné česko-slovenské soutěži WHIL podruhé v řadě. Mladý jihomoravský tým cennou domácí remízu s favorizovanou Porubou potvrdil v Písku, kde si na palubovce posledního týmu výhrou o šest branek 28:22 zvedl sebevědomí před nadcházejícími těžkými duely a udržel naději na postup do play off.

Mladá veselská křídelnice Nikol Soldánová (vlevo) se proti Písku prosadila hned třikrát. Panenky na jihu Čech zvítězily 28:22.Autor: DENÍK/Libor Kopl

Ze čtvrtého letošního triumfu měla velkou radost především hostující spojka Petra Varjassiová. Slovenská házenkářka v sobotu oslavila dvaadvacáté narozeniny, od spoluhráček kromě sladkostí dostala také cenné dva body. „Je to pro nás důležité vítězství, které jsme potřebovaly k interligové záchraně. Jsem moc ráda, že jsem od děvčat dostala tak pěkný dárek," usmívala se veselská oslavenkyně.

Varjassiová po víkendovém duelu vyzdvihla především bojovný kolektivní výkon podpořený velmi dobrými zákroky mladé gólmanky Lekešové. „Síma nás několikrát podržela. Když se jí nedařilo, pomohla jí obrana a obráceně," řekla Varjassiová, které kromě brankářky ocenila i poctivý výkon defenzivy. „Začaly jsme skvěle. Vycházely jsme z dobré obrany a z druhé vlny střílely důležité góly. Díky tomu jsme brzy vedly o čtyři branky," pronesla sympatická Slovenka.

Veselanky, kterým na jihu Čech scházely hráčky prvoligových Kunovic, Eva Romanová s Klárou Kosinkovou, a spojka Bohunic Veronika Stará, vykročily do důležitého zápasu mnohem lépe než soupeř a po čtyřech minutách hry vedly 4:0.

Zaskočené Jihočešky se složitě dostávaly do zápasu, naopak hostující tým si po zbytek prvního poločasu udržoval čtyřbrankový odstup. Střelecky se dařilo především slovenské kanonýrce Vargové, kterou doplňovaly především Vinklárková s Olšovskou a Šustkovou. Na křídle se dařilo i šikovné Soldánové. Do kabin šly panenky s dobrou náladou a pětibrankovým náskokem.

Na začátku druhé půle pak Jihomoravanky své vedení další čtyřbrankovou šňůrou navýšily už na osm gólů. Bezpečný odstup si přes veškerou snahu píseckých střelkyň dlouho udržovaly.

Ve 47. minutě sice zkorigovala manko na rozdíl pěti branek nejlepší střelkyně Písku, Nikola Kozáková, další přiblížení domácího družstva už ale Veselí nepovolilo a odvezlo si z Písku zaslouženou výhru 28:22. „Dvěma bodům jsme samozřejmě rády, ale nehrály jsme podle našich představ. Náš výkon měl být lepší. Nedostatky a chyby jsme nahradily bojovností. Jsem ráda, že se nám snaha vyplatila," uvedla hostující spojka Jana Šustková.

Výsledek potěšil i kouče Veselí Radima Pernického, který svěřenkyně celý týden připravoval na náročný duel. „Věděli jsme, že to v Písku nebude jednoduché, což se také potvrdilo. O to větší radost ze zisku bodů mám," pronesl hostující kouč.

Na domácí straně zavládlo velké zklamání. Jihočešky si na soupeře ze Slovácka věřily, po další prohře ale se čtyřmi body zůstaly poslední. „Jsem naštvaný. Pečlivě jsme se na hru Veselí a na dobře chytající brankářku Veselí připravovali, přesto holky střílely tam, kde neměly. Mrzí mě, že se vůbec nic nezměnilo," řekl trenér Sokola Ondřej Václavek.

Panenky chtějí slušnou formu potvrdit i v sobotu doma proti Mostu. Atraktivní duel začíná v městské sportovní hale v sedmnáct hodin.

Interliga žen, 18. kolo –

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 22:28 (9:14)

Nejvíce branek: Kozáková 10, Svobodová 4, Kovářová 3 – Vargová 9/2, Šustková 7/1, Vinklárková 5. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 1/0 – 3/3. Vyloučení: 1:2. Diváci: 85.

Písek: Brožová, Preslová – Boorová, Kozáková 10, Michková, Rusfelová, Merglová, Líbalová 1, Svobodová 4, Kovářová 3, Talafousová, Benešová, Kalčíková, Palasová 2, Dvořáková, Růžičková 2.

Veselí nad Moravou: Lekešová, Nejezchlebová, Sedláčková – Olšovská 2, Varjassiová, Kožuchová, Lukšíková 2, Vinklárková 5, Šustková 7/1, Vargová 9/2, Soldánová 3.

Další výsledky 18. kola: Šaľa – Olomouc 36:25 (19:12), Prešov – Most 24:40 (8:20), Poruba – Partizánske 21:16 (11:9).

Autor: Libor Kopl