SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
09.09.2016

Na začátek nám to stačilo, řekla slovenská pivotka Pastorková

Patřila mezi trojicí nejlepších veselských střelkyň. Po kanonýrkách Šustkové a Olšovské dala v domácí interligové premiéře nejvíce branek. Slovenská pivotka Kristína Pastorková ovšem proti ŠKP Bratislava nezaujala pouze pěti vstřelenými góly, ale také výkonem.

Dvaadvacetiletá rodačka z Bytči měla před sobotním duelem velkou motivaci ukázat se. Mladá házenkářka se totiž stejně jako další nové hráčky ve slováckém klubu poprvé představila veselskému publiku, navíc proti klubu, kde v minulé sezoně působila.

Pastorková své bývalé spoluhráčky a kamarádky nijak nešetřila. Do soubojů před brankovištěm chodila naplno, z žádného souboje neuhnula, rány rozdávala i přijímala. „Byl to pro mě trochu pikantní duel. Tým z Bratislavy zůstal v létě pohromadě, bylo tam pouze pár změn. Myslím, že soupeř podal slušný výkon, ostudu tady určitě neudělal," míní Kristína Pastorková.

Rodačka a odchovankyně Bytče v minulé sezoně hrála interligu právě za ŠKP Bratislava. V soutěži nastřílela pětatřicet branek. V létě však kývla na nabídku Veselí nad Moravou, kterému chce pomoci k lepším výkonům a výsledkům. Změna dresu jistě prospěje i samotné hráčce. „Chtěla jsem se v kariéře posunout trochu dál. Ve Veselí je určitě lepší tým než v Bratislavě, takže když se lidé z klubu ozvali, nebylo co řešit," řekla Pastorková, která zrovna nepatří mezi vyhlášené střelkyně.

Úvodní duel sezony naznačil, že by však mohla být tajnou zbraní Vargovy mladé družiny. „Nejsem typická střelkyně. Chci družstvu pomoct a nezáleží, zda to bude v obraně či v útoku," říká sympatická házenkářka.

Šikovná pivotka ze zatím na Slovácku spokojená. „Ve Veselí se mi líbí, jsou tady bezva lidí, skvělá parta děvčat. Nemám si na co stěžovat," vypráví.

Náladu jí nepokazil ani první mistrovský duel, výhra o osm branek je na začátek slušný počin a vzpruha do dalších bojů. „Na to, že to bylo první mistrovské utkání, tak jsme podaly celkem dobrý výkon. Sice jsme nevěděly, co od soupeře máme čekat, ale celkově jsme to zvládly," uvedla.

I když triumf nad Bratislavou spíše patřil patří ty povinné, panenky měly z výsledku i zisku dvou bodů oprávněnou radost. „Možná to byl jeden z těch lehčích soupeřů, ale na začátek nám to stačilo," dodala s úsměvem.

Autor: Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem