29.10.2016

Most potvrdil roli favorita

Utkání ve Veselí bylo vyrovnané jen v jeho samotném úvodu, když byl ve 3. minutě stav 3:3. Od tohoto skóre ale naše hráčky nedokázaly dlouhých 18 minut vstřelit gól! Překvapivě měl ale problém s koncovkou i Most, když ve veselské bráně fušovala do řemesla Harrymu Potterovi brankářka Kristina Sedláčková. Stav 3:6 tak svítil na tabuli neuvěřitelných 9 minut!

Skóre se měnilo až ve 20. minutě, kdy hostující celek odskočil na 3:7. Od tohoto okamžiku už ale nebylo o vítězi utkání pochyb. Veselanky spoléhající hlavně na Šustkovou, měly i nadále v útočné fázi obrovské problémy, zatímco soupeř trestal. Most hrál totiž v obraně hodně agresivně, a to častokrát až za hranicí povolených pravidel, za což pykal vysokým počtem vyloučených hráček. Na výsledek utkání to ale nemělo žádný vliv. Vítězství Mostu bylo zcela jednoznačné a zasloužené.

Peter Dávid (Most): Podařilo se nám brzy vytvořit náskok, což náš tým uklidnilo. V dalším průběhu hry jsme pak o osudu utkání rozhodli naší agresivní obranou, se kterou měli domácí velký problém.

Slavomír Varga (Veselí): Jasně se ukázalo, kde je herní kvalita. Bylo poznat, že soupeř trénuje sedmkrát týdně se čtrnácti či patnácti hráčkami, zatímco my maximálně třikrát týdně s devíti. Tréninkový deficit není možné ošidit, navíc jsme měli zdravotní problémy. Gratuluji Mostu k vítězství.

Veselí – Most 13:28 (5:12)