18.11.2018

Memoriál vyhrála Slavie Praha, druhý byl Písek, mladé Veselanky mají bronz!

Tak to bylo drama! Až úplně poslední zápas Memoriálu Milana Příhonského mladších žaček rozhodl o držitelích medailí. Domácí Veselanky v něm nastoupily proti pražské Slavii a před zápasem věděly, že pokud neprohrají více než osmibrankovým rozdílem, mají jistý bronz (v tom případě by byla první Slavie a druhý Písek), v případě vítězství by ale braly zlato! (Slavie by byla druhá a Písek třetí). V poločase byl vyrovnaný stav 2:2, pak strhly výhru na svou stranu Pražanky výsledkem 6:4. Domácí celek po bojovném výkonu obhájil loňský bronz (tehdy vyhrála Šaľa, před Slavií Praha a Veselím).
Veselanky udělaly rozhodující krok k medaili v duelu se Šaľou, který se přitom vůbec nevyvíjel v jejich prospěch. Prohrávaly 0:3, což při hracím čase na 2 x 10 minut vypadalo špatně. Domácí hráčky se ale vzepjaly k velkému výkonu. Přestože čelily šesti sedmičkám a házely jen jedinou, dokázaly vývoj otočit na konečných 7:6. Loňského vítěze turnaje tak připravily o medailové umístění.