SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
12.11.2017

Lekešová nasměrovala Panenky v derby k výhře nad Zlínem

Podle výsledku jednoznačné utkání, na hřišti to ale tak jednoznačné rozhodně nebylo. Zlín podal ve Veselí sympatický a bojovný výkon. Jeho snahu o dobrý výsledek ale mařila excelentním výkonem brankářka Simona Lekešová, která si v zápase připsala přibližně 50 % úspěšnost a zlikvidovala i 4 z 5 sedmiček soupeře.

SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín 32:24 (17:15)

Panenky šly od úvodu zápasu jasně za svým vítězstvím, když síť za zády hostující Benedíkové rozvlňovala především Mária Olšovská. Ta už v prvních 4 minutách utkání zaznamenala hattrick. Postupně se přitom střelecky přidávaly i další hráčky. Náskok Panenek proto utěšeně rostl (4. min. 3:1, 12. min. 7:4, 19. min. 13:8 a 21. min. 15:9). Pak ale přišel útlum, který hostující celek využil ke zkorigování stavu na poločasových 17:15.
Po změně stran chtěli hosté s výsledkem ještě něco udělat. V bráně Veselí ale začala jako uragán fungovat Simona Lekešová, která nemilosrdně sfoukla jakoukoliv jiskřičku naděje Zlína. Výsledkem bylo, že skóre opět začalo narůstat ve prospěch našich házenkářek, o což se staralo především duo kanonýrek: Olšovská – Šustková. Zlín měl poslední naději na uhrání dobrého výsledku ve 41. minutě, kdy snížil na 23:20. Pak už byl zápas plně v režii našich házenkářek, které odskočily až na 27:20 a bylo rozhodnuto. Za zmínku jistě stojí i 100 % úspěšnost při zakončení dvojice: Kateřina Slováková – Nikol Soldánová. Derby nedohrála hostující gólmanka Benedíková, která si při dopadu poranila ruku, jen s velkým sebezapřením dohrála zápas naše Jana Šustková, která si v zápase také poranila ruku.

Martin Spuchlák (trenér HC Zlín): „Veselí vyhrálo zaslouženě. Na brankářku Veselí jsme se připravovali celý týden, ale i tak měla úspěšnost kolem 50 %. Věřím, že se zlepšíme, a že se nám uzdraví zraněné hráčky.“

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): „Začali jsme podle našich představ, ale pak jsme upadli do útlumu. Zlín toho využil a náš náskok stáhl. Brankářka Simona Lekešová nás hodně podržela. Její výkon byl pro konečný výsledek velmi důležitý.“

Veselí: Lekešová, Beranová – Olšovská 12/4, Novotná 1, Lukšíková 1, Slováková 4, Vinklárková 2, Šustková 9/2, Valovičová, Klimešová A., Divílková, Soldánová 3.

Zlín: Benedíková 1, Stojarová, Rybníčková – Herbočková 3, Popelková, Nygrýnová, Očadlíková 4, Vlková 1, Andrýsková 2, Mizerová 2, Kolářová 4, Baumbachová, Polomíková, Kříčková 5, Hubová 2/1.

Sedmičky: 7/6:5/1.
Vyloučení: 3:4:
Rozhodčí: Pavlát, Točík
360 diváků.

Fotky ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!AdxI7AZ5O38E/vyber-zip
Videozáznam utkání najdete tady: http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/154076-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-HANDBALL-CLUB-Zlin.htm

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem