12.11.2017

Lekešová nasměrovala Panenky v derby k výhře nad Zlínem

Podle výsledku jednoznačné utkání, na hřišti to ale tak jednoznačné rozhodně nebylo. Zlín podal ve Veselí sympatický a bojovný výkon. Jeho snahu o dobrý výsledek ale mařila excelentním výkonem brankářka Simona Lekešová, která si v zápase připsala přibližně 50 % úspěšnost a zlikvidovala i 4 z 5 sedmiček soupeře.

SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín 32:24 (17:15)

Panenky šly od úvodu zápasu jasně za svým vítězstvím, když síť za zády hostující Benedíkové rozvlňovala především Mária Olšovská. Ta už v prvních 4 minutách utkání zaznamenala hattrick. Postupně se přitom střelecky přidávaly i další hráčky. Náskok Panenek proto utěšeně rostl (4. min. 3:1, 12. min. 7:4, 19. min. 13:8 a 21. min. 15:9). Pak ale přišel útlum, který hostující celek využil ke zkorigování stavu na poločasových 17:15.
Po změně stran chtěli hosté s výsledkem ještě něco udělat. V bráně Veselí ale začala jako uragán fungovat Simona Lekešová, která nemilosrdně sfoukla jakoukoliv jiskřičku naděje Zlína. Výsledkem bylo, že skóre opět začalo narůstat ve prospěch našich házenkářek, o což se staralo především duo kanonýrek: Olšovská – Šustková. Zlín měl poslední naději na uhrání dobrého výsledku ve 41. minutě, kdy snížil na 23:20. Pak už byl zápas plně v režii našich házenkářek, které odskočily až na 27:20 a bylo rozhodnuto. Za zmínku jistě stojí i 100 % úspěšnost při zakončení dvojice: Kateřina Slováková – Nikol Soldánová. Derby nedohrála hostující gólmanka Benedíková, která si při dopadu poranila ruku, jen s velkým sebezapřením dohrála zápas naše Jana Šustková, která si v zápase také poranila ruku.

Martin Spuchlák (trenér HC Zlín): „Veselí vyhrálo zaslouženě. Na brankářku Veselí jsme se připravovali celý týden, ale i tak měla úspěšnost kolem 50 %. Věřím, že se zlepšíme, a že se nám uzdraví zraněné hráčky.“

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): „Začali jsme podle našich představ, ale pak jsme upadli do útlumu. Zlín toho využil a náš náskok stáhl. Brankářka Simona Lekešová nás hodně podržela. Její výkon byl pro konečný výsledek velmi důležitý.“

Veselí: Lekešová, Beranová – Olšovská 12/4, Novotná 1, Lukšíková 1, Slováková 4, Vinklárková 2, Šustková 9/2, Valovičová, Klimešová A., Divílková, Soldánová 3.

Zlín: Benedíková 1, Stojarová, Rybníčková – Herbočková 3, Popelková, Nygrýnová, Očadlíková 4, Vlková 1, Andrýsková 2, Mizerová 2, Kolářová 4, Baumbachová, Polomíková, Kříčková 5, Hubová 2/1.

Sedmičky: 7/6:5/1.