SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
26.01.2016

Kožuchová: Kdybych nebyla nervózní, asi by se mnou bylo něco špatně

V létě ještě dala přednost prvoligovým Kunovicím, v zimě už na nabídku interligového týmu kývla a stala se posilou házenkářek Veselí nad Moravou. V nejvyšší ženské soutěži devatenáctiletá pivotka Adriana Kožuchová debutovala na palubovce Šaľy.

Devatenáctiletá házenkářka Adriana Kožuchová si na palubovce slovenské Šaľe odbyla interligovou premiéru.Autor: www.shkveselí.cz

Při své premiéře ve WHIL podala bývalá mládežnická reprezentantka slušný výkon, první gól si však zatím nepřipsala. „Příležitost jsem měla, bohužel mi rozhodčí pískli přešlap," posteskla si sympatická blondýnka.

Byla jste před prvním zápasem v interlize hodně nervózní?

Vzhledem k tomu, že to bylo mé první mistrovské utkání po zranění kolene a zároveň první zápas za interligový tým, samozřejmě jsem nervózní byla. Kdybych nebyla, asi by se mnou bylo něco špatně (úsměv).

Co říkáte na výkon a výsledek? Porážka o sedm branek asi vaši premiéru pokazila.

Měly jsme velké množství technických chyb, čehož soupeř využíval, a tak měly hráčky Šaly hodně prostoru dávat nám jednoduché branky 
z rychlých protiútoků.

Jak velký rozdíl je mezi první ligou a interligou?

Rozdíl mezi soutěží WHIL a první ligou je velký. Hlavní rozdíl vidím v rychlosti a agresivitě. Celá hra je více dynamická, všechno se žene dopředu a není prostor na nějaké zaváhání, protože to hned soupeř trestá rychlou odpovědí.

Byla Šaľa o tolik lepší?

Výkon Šaly se mi nezdál nijak nadstandardní, bohužel jsme jí svými chybami výhru trochu ulehčily. Je to škoda, měly jsme na lepší výsledek.

Byla nálada po porážce hodně skleslá?

Po zápase v kabině určitě nebyla dobrá nálada. Všechny nás prohra mrzela. Vždyť duel v Šale byl pro náš tým hodně důležitý, bohužel jsme ho ale nezvládly tak, jak jsme si představovaly. S o to těžším břemenem na zádech teď budeme nastupovat do dalších zápasů.

Budete po premiéře platit nějaké zápisné?

Zápisné se mi zatím vyhnulo, nějaká řeč o něm ale už byla, tak předpokládám, že 
v blízké době něco přijde.

Autor: Libor Kopl

 

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem