SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
28.02.2016

Kouč házenkářek Pernický ze zdravotních důvodů skončil. Veselí povede Varga

Radim Pernický již není koučem veselských házenkářek. Nečekanou zprávu potvrdili před odjezdem do Prešova představitelé klubu. Brněnský trenér, který na Slovácko přišel před letošní sezonou, v úterý po zápase s Mostem poslal vedení interligového týmu dopis. V něm oznámil, že ze zdravotních důvodů na Slovácku končí.

„Ve středu jsme si podali ruce, bez nějakých emocí se dohodli na ukončení spolupráce a v přátelské atmosféře se rozešli. Trenér Pernický pak v pátek přijel za děvčaty na trénink, kde jim poděkoval a rozloučil se s nimi," uvedl dlouholetý sekretář SHK Veselí nad Moravou Vlastimil Procházka.

Družstvo na pár dní převzala mládežnická trenérka a bývalá reprezentantka Renáta Motalová, nástupcem Pernického se ale stal Slavomír Varga, který si premiéru na střídačce Veselí o víkendu odbyl v Prešově. „Uvažovali jsme o něm již dříve. Byl pro nás jednou z dřívějších alternativ na post kormidelníka při našich trenérských turbulencích v minulé sezoně. Dohoda s ním byla poměrně rychlá a bezproblémová. Vše nasvědčuje tomu, že tento zkušený házenkářský odborník u nás ve Veselí nad Moravou bude působit minimálně do konce této sezony," říká viceprezident a generální manažer SHK Veselí nad Moravou Miloš Körösi.

Slovák Slavomír Varga má ke klubu vztah a navíc viděl většinu zápasů letošní sezony, neboť v týmu na postu spojky nastupuje jeho dcera Jasmínka. „Proto nebylo vůbec divné, že jsme jej nyní oslovili," řekl Körösi.

Pětačtyřicetiletý Varga je v házenkářském prostředí dobře známý. Sympatický chlapík je bývalým prezidentem klubu UDHK Nitra, kde nyní vede mládež. V minulosti Varga trénoval i juniorské reprezentantky Slovenské republiky nebo Partizánske. „Je vlastníkem trenérské licence A a angažmá ve Veselí nad Moravou bere jako novou výzvu," říká Körösi.

Ten navíc potvrdil informaci, že se oba veselské házenkářské kluby dohodly na spolupráci a od 30. června 2016 bude ve třetím největším městě Hodonínska pouze jeden oddíl, a to SHK Veselí nad Moravou. „V pátek odpoledne se u místostarosty města Petra Koláře uskutečnila informační schůzka. Nynější mládežnický klub HK Veselí nad Moravou, který na jednání zastupovali trenér Miroslav Slovák a předsedkyně Jitka Klimešová, tak od poloviny tohoto roku bude transformován do stávajícího SHK Veselí nad Moravou," informoval Körösi.

Podle něj jde o nadmíru pozitivní krok. „Je nesmírně důležité, že se oba kluby po více než desetiletém období znovu daly dohromady," říká Körösi. „Plus vidím především v rozšíření hráčského kádru. Navíc zachováme plynulý přechod z dorostenecké kategorie do žen. Naše mladé hráčky tak mají motivaci do další práce," dodal.

Autor: Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem