28.01.2017

Kolaps ve druhé půli, Panenky podlehly Šaľe

Dva rozdílné poločasy viděli dnes diváci při utkání Interligy žen mezi Veselím nad Moravou a Šaľou. V obou sice neustále vedly hostující hráčky, ale zatímco v tom prvním na ně domácí tým herně neztrácel, ve druhé třicetiminutovce se utkání proměnilo v jasnou záležitost slovenského celku.

SHK Veselí nad Moravou – Duslo Šaľa 22:30 (11:13)
Veselanky zpočátku utkání trápila nepřesná muška a v rozmezí 7 minut třikrát nastřelily tyč. Slovenský celek byl naopak neomylný, když z pevně postavené obrany vyrážel do rychlých protiútoků. Výsledkem bylo, že v 11. minutě svítil na tabuli stav 2:7. Kdo by si myslel, že je o utkání rozhodnuto, hodně by se pletl. Naše hráčky se postupně uklidňovaly a zejména díky Nikol Vinklárkové a Janě Šustkové začaly postupně ztrátu umazávat. O sedm minut později to bylo již jen 7:9 a ve 24. minutě 10:11. Krátce před koncem poločasu mělo Veselí trhák, z něhož mohlo srovnat na 12:12. I když nevyšel, mělo Veselí ještě postupný útok, ale nakonec nevyšel ani ten, a naopak Šaľa trestala.  Do šaten tak šly oba celky za stavu 11:13.
Po změně stran měly Veselanky obrovský problém prostřelit hostující brankářku Oleksandru Krebs, což bylo klíčové. Naše hráčky začaly zmatkovat a soupeř trestal. Výsledkem bylo, že ve 43. minutě to bylo již 14:22 a bylo rozhodnuto. Posledních 14 minut byl na našich hráčkách vidět pocit zmaru, kterému dokázala jako jediná čelit Jana Šustková. Šesti brankami v řadě se pokusila se stavem ještě něco udělat, ale když se nepřipojila žádná jiná střelkyně v modrém dresu, nebylo co řešit.

Michal Lukačín (Šaľa): Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. Vycházela nám obrana, z níž jsme vycházeli do rychlých protiútoků. Pak nás soupeř začal dotahovat, ale ve druhé půli jsme opět hráli svou hru. Zvýšili jsme náskok a mohl jsem prostřídat tým. Vyhráli jsme zaslouženě.

Ľuboš Hudák (Veselí): Výhra Šaľy byla zasloužená. Pokud hráčky nastoupí do utkání jako k pouťovému zápasu, nemůžeme získávat body. Hráčky předvedly úplně něco jiného, než na co jsme se připravovali. Jsem z jejich přístupu zklamán. Víc k tomu nemám co říct.

Veselí: Vašulková, Lekešová, Sedláčková – Olšovská, Kosinková 1, Novotná 2, Lukšíková 1, Slováková, Vinklárková 4, Šustková 10/2, Pastorková 1, Soldánová, Krokavecová 3.

Šaľa: Haládiková, Krebs – Trochtová 2, Rácková, Klučková 9/2, Špendlová, Königová, Pócsiková 2, Perczeová, Tulipánová 4, Bahýlová 3, Blehová 5, Veselková 4, Bujnochová 1, Ladicsová.

Sedmičky: 4/3:3/2
Vyloučení: 3: 4
Rozhodčí: Kozler, Zych