SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
28.01.2017

Kolaps ve druhé půli, Panenky podlehly Šaľe

Dva rozdílné poločasy viděli dnes diváci při utkání Interligy žen mezi Veselím nad Moravou a Šaľou. V obou sice neustále vedly hostující hráčky, ale zatímco v tom prvním na ně domácí tým herně neztrácel, ve druhé třicetiminutovce se utkání proměnilo v jasnou záležitost slovenského celku.

SHK Veselí nad Moravou – Duslo Šaľa 22:30 (11:13)
Veselanky zpočátku utkání trápila nepřesná muška a v rozmezí 7 minut třikrát nastřelily tyč. Slovenský celek byl naopak neomylný, když z pevně postavené obrany vyrážel do rychlých protiútoků. Výsledkem bylo, že v 11. minutě svítil na tabuli stav 2:7. Kdo by si myslel, že je o utkání rozhodnuto, hodně by se pletl. Naše hráčky se postupně uklidňovaly a zejména díky Nikol Vinklárkové a Janě Šustkové začaly postupně ztrátu umazávat. O sedm minut později to bylo již jen 7:9 a ve 24. minutě 10:11. Krátce před koncem poločasu mělo Veselí trhák, z něhož mohlo srovnat na 12:12. I když nevyšel, mělo Veselí ještě postupný útok, ale nakonec nevyšel ani ten, a naopak Šaľa trestala.  Do šaten tak šly oba celky za stavu 11:13.
Po změně stran měly Veselanky obrovský problém prostřelit hostující brankářku Oleksandru Krebs, což bylo klíčové. Naše hráčky začaly zmatkovat a soupeř trestal. Výsledkem bylo, že ve 43. minutě to bylo již 14:22 a bylo rozhodnuto. Posledních 14 minut byl na našich hráčkách vidět pocit zmaru, kterému dokázala jako jediná čelit Jana Šustková. Šesti brankami v řadě se pokusila se stavem ještě něco udělat, ale když se nepřipojila žádná jiná střelkyně v modrém dresu, nebylo co řešit.

Michal Lukačín (Šaľa): Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. Vycházela nám obrana, z níž jsme vycházeli do rychlých protiútoků. Pak nás soupeř začal dotahovat, ale ve druhé půli jsme opět hráli svou hru. Zvýšili jsme náskok a mohl jsem prostřídat tým. Vyhráli jsme zaslouženě.

Ľuboš Hudák (Veselí): Výhra Šaľy byla zasloužená. Pokud hráčky nastoupí do utkání jako k pouťovému zápasu, nemůžeme získávat body. Hráčky předvedly úplně něco jiného, než na co jsme se připravovali. Jsem z jejich přístupu zklamán. Víc k tomu nemám co říct.

Veselí: Vašulková, Lekešová, Sedláčková – Olšovská, Kosinková 1, Novotná 2, Lukšíková 1, Slováková, Vinklárková 4, Šustková 10/2, Pastorková 1, Soldánová, Krokavecová 3.

Šaľa: Haládiková, Krebs – Trochtová 2, Rácková, Klučková 9/2, Špendlová, Königová, Pócsiková 2, Perczeová, Tulipánová 4, Bahýlová 3, Blehová 5, Veselková 4, Bujnochová 1, Ladicsová.

Sedmičky: 4/3:3/2
Vyloučení: 3: 4
Rozhodčí: Kozler, Zych
210 diváků

Fotky ke stažení jsou tady: https://uloz.to/!zNza8SQkEMS1/veselisala-zip

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem