SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
04.01.2019

Klaudia Michnová nahradí Máriu Olšovskou

Házenkářky Veselí nad Moravou vstupují do nového roku 2019 s novou střelkyní. Kanonýrku Márii Olšovskou, která po skončení podzimní části nečekaně zamířila do švýcarského Brühlu, střídá na Slovácku jiná slovenská elitní spojka. Vedení jihomoravského klubu do svých řad získalo Klaudii Michnovou. Osmadvacetiletá hráčka přichází do Veselí nad Moravou na přestup z Partizánského, když naposledy působila v Bánovcích nad Bebravou. 

„Jsem moc rád, že jsme se s Klaudií domluvili. Je to kvalitní hráčka, střelkyně. Věřím tomu, že bez problémů zapadne do týmu a plnohodnotně nahradí ztrátu a zaplní prostor, který vznikl pod odchodu Olšovské,“ uvedl předseda klubu SHK Veselí nad Moravou Miloš Körösi. 

Zvučná posila by se měla fanouškům poprvé představit v sobotním domácím zápase se Slavií Praha. Veselští činovníci intenzivně pracovali na příchodu zkušené házenkářky i přes vánoční svátky. Její příchod se administrativně dořešil až v novém roce.  

Körösi přitom vůbec nepočítal, že by sehrané družstvo měl posilovat. Odchod klíčové hráčky a nejlepší interligové střelkyně do zahraničí však zaskočil všechny. „Počítal jsem s tím, že u nás vydrží do konce sezony, protože měla u nás smlouvu až do léta.  Načasování nebylo úplně šťastné, odchod nás hodně zasáhl. Je to velká ztráta, vždyť Majka byla naší klíčovou hráčkou, nikoho jsme navíc nesháněli,“ říká Körösi. 

Další komplikací bylo zranění brankářky Lekešové. Jednička týmu kvůli výronu v kotníku vynechala i semifinále Českého poháru. Trenér Ľuboš Hudák netrpělivě vyhlíží také spojku Evu Veselkovou. „Už s holkami trénuje. Věřím, že bude k dispozici už v sobotu proti Slavii,“ doufá Körösi. 

Jinak kádr Veselí nad Moravou je kompletní a o žádném další posílení se neuvažuje. „Děvčatům věřím,“ říká šéf klubu.  

Panenky mezi vánočními svátky absolvovaly v Mostě semifinále Českého poháru žen. Hudákův tým ale do finále nepostoupil, když ve vyrovnané bitvě podlehl pražské Slavii těsně 29:31 a společně s Porubou se v celostátní soutěži podělil o třetí a čtvrté místo.

„Výkon zase nebyl tak špatný, částečně jsme doplatili na absenci zraněných hráček. Celý zápas jsme dotahovali náskok soupeře. Chvílemi byl odstup ve skóre větší, ale celý první poločas byl vyrovnaný. Až ve druhé půli nám Slávistky odskočily na větší rozdíl. My jsme sice manko stáhli, ale na obrat jsme nedosáhli,“ hodnotí duel Körösi.

Duel o třetí místo se nakonec nehrál. „Je škoda, že kvůli jednomu utkání jedeme takovou dálku. Pro holky by byl souboj o bronz motivací, o medaili by se porvaly,“ cítí známý funkcionář.  

K organizaci finále Českého poháru žen výhrady neměl. Jenom dějiště Final Four by zvolil jinde. „Dal bych to na půl cesty. Napadá mě Brno, Vysočina. Vždyť do semifinále postoupily dva moravské a dva české týmy,“ připomíná Körösi.  
Nyní už se ale házenkářky Veselí nad Moravou pečlivě připravují na druhou polovinu MOL ligy. Dohrávkou podzimní části sezony panenky zahájí v sobotu doma proti nevyzpytatelné Slavii. „Soupeři máme po poháru co vracet. Budeme se snažit využít výhody domácího prostředí, které je pro nás klíčovým faktorem při takto těžkých zápasech,“ prohlásil Körösi. 
Zatímco Veselanky po devíti kolech s jedenácti body drží čtvrtou pozici, Pražanky jsou až osmé. Boj osmi českých týmů o čtyři postupová místa do play-off však bude ještě pořádně napínavý.  „Naším cílem zůstává semifinále. Pokusíme se do něj opět po roce probojovat, ale nebude to jednoduché, protože většinu těžkých zápasů hrajeme venku. Musíme se s tím však poprat a udělat maximum pro to, abychom uspěli a domů přivezli potřebné body,“ uvedl šéf klubu.

Körösi zatím není s výsledky a výkony družstva úplně spokojený. „Měl jsem představu o více bodech. Sice jsme porazili Most a získali body se Šaľou, mrzí mě ale porážky v Plzni a Olomouci nebo domácí remíza s Porubou,“ dodává.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem