SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
17.08.2016

Interliga začne s novými pravidly

Pro ty, kdo sledují házenkářské turnaje mužů a žen v olympijském Riu, to žádná novinka nebude. Ostatní fanoušci házené si budou muset zvyknout, že v novém ročníku Interligy bude platit pětice nových pravidel.

1) Sedmá hráčka
Stejně jako nyní mohou trenéři brankářku odvolat z brány a sedmé hráčce dát rozlišovací dres. Novinkou je, že sedmá hráčka nemusí mít rozlišovák na sobě, tedy stačí jí běžný dres. V tom případě, ale nesmí žádná ze sedmi stejně oděných hráček vstoupit do brankoviště.

2) Zranění
Jestliže musí být ke zraněné hráčce na palubovce přivolán někdo z lavičky, platí toto omezení.
a) Ošetřovaná hráčka musí opustit palubovku
b) Zmíněná hráčka se může vrátit na hrací plochu až poté, co její tým dokončí třetí útok od okamžiku, kdy opustila hřiště
c) Výjimku tvoří ošetřování brankářky zasaženého do hlavy, v takovém případě body a a b neplatí.

3) Pasivita
Po signalizování rozhodčím pasivní hry, má tým maximálně 6 nahrávek na to, aby vystřelil na bránu. Pokud rozhodčí nařídí po šesté přihrávce volný hod, má tým k dispozici jednu nahrávku navíc.

4) Posledních 30 sekund
Revoluční pravidlo! Týká se poslední půlminuty řádné hrací doby, popř. prvního a druhého prodloužení. Hráčka, která se prohřeší, dostane červenou kartu a soupeřky dostanou šanci házet sedmičku.
Uplatňuje se v těchto situacích:
a) Jestliže po vstřelení branky nebo po nařízeném volném hodu, znemožní obránkyně útočnici rozehrání (např. odkopnutí míče, faulování rozehrávající hráčky ještě před rozehráním, nepoložení míče po útočném faulu, špatné střídání, nesportovní chování lavičky).
b) Spadají sem i fauly, dříve hodnocené červenou kartou, či jen vyloučením na dvě minuty (k zákroku tak může dojít třeba i sekundu před koncem utkání v polovině hřiště).
c) Sedmička se nenařizuje v okamžiku, pokud faulovaná hráčka dokáže vstřelit branku, popř. poslat nahrávku spoluhráčce, která vstřelí gól. Při více přihrávkách, nebo při neúspěšném pokusu, střílí útočí tým sedmičku.

5) Modrá karta
Nově se zavádí modrá karta. Rozhodčí ji provinivší se hráčce ukáže po udělení červené karty v tom případě, že o provinění bude vyhotovena písemná zpráva. Hráčka tedy musí počítat s dalšími následky.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem