SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.07.2015

Házenkářky Veselí zakončily základní část domácí porážkou se Slavií

Házenkářky Veselí nad Moravou skončily v letošním ročníku společné česko-slovenské soutěže WHIL na devátém místě. Svoje postavení panenky nevylepšily ani v závěrečném utkání základní části. Mladý slovácký celek nestačil ve 22. kole interligy žen na favorizovanou Slavii Praha, které před značně prořídlými ochozy podlehl 25:31.

Sedmnáctiletá spojka Veselí nad Moravou Jana Šustková (v bílém) zaznamenala proti pražské Slavii devět branek.

Autor:Libor Kopl, Hodonínský deník

Domácímu týmu ke skalpu silného protivníka nepomohly ani přesné zásahy mladých spojek Tatiany Gajdošíkové a Jany Šustkové. Talentované hráčky dohromady zaznamenaly devatenáct branek. Ani tato porce gólů ovšem Veselankám se Slavií nestačila. Pražanky zlomily odpor houževnatého protivníka až v závěrečné desetiminutovce, díky pětibrankové šňůře odskočily soupeřkám na 29:23 a utkání v poklidu dovedly do vítězného konce.

„Dnes nám šlo hlavně o diváka a získání sebevědomí. Vydrželi jsme asi padesát minut, do té doby jsme však produkovali pohlednou házenou. V závěru bohužel děvčatům znovu došly síly," uvedl domácí trenér Jiří Zerzáň.

Legendární kouč proti Slavii šetřil kapitánku Jandáskovou, která nebyla stoprocentně fit. Jihomoravanky ovšem i bez své křídelnice odehrály povedené utkání. V prvním poločase byla hra naprosto vyrovnaná.

Hráčky Slavie si sice v 8. minutě vypracovaly čtyřbrankový náskok, Veselanky ale krátce na to dokázaly srovnat krok a do kabin šly jen s minimální ztrátou.

Hostující tým navíc na konci prvního poločasu přišel o mladou brankářku Kudláčkovou, která mimo brankoviště faulovala domácí pivotku Vinklárkovou a rozhodčí bez váhání ukázali gólmance Slavie červenou kartu.

Ve druhém poločase napínavý souboj pokračoval, drama ale trvalo jen padesát minut. V závěru měly výrazně navrch Slávistky, které potrestaly technické chyby unaveného protivníka a zvýšily svůj náskok. Házenkářky Veselí na bod ani přes veškerou snahu nedosáhly. „Je to velká škoda. Se silnou Slavií jsme odehrály dobré utkání. Měly jsme na to, abychom favorita potrápily ještě víc," uvedla domácí spojka Jana Šustková, která znovu patřila k nejlepším domácím hráčkám.

Výkon velické rodačky ocenil i Miloš Kučera. Fanoušek z Dolních Bojanovic daroval sedmnáctileté spojce cenu určenou nejlepší domácí hráčce.

Pochvalu ale zasloužila i další veselská děvčata, která proti silné Slavii rozhodně nepropadla. „Ve druhém poločase jsme však udělaly několik technických chyb po sobě, které soupeřky potrestaly. Navíc jsme neproměnily vyložené šance, což nás definitivně položilo," řekla brankářka slováckého celku Vanda Nejezchlebová.

Hostující družstvo táhly hlavně Kordovská, Rajnohová a Keclíková. Třemi brankami se proti mateřskému oddílu blýskla křídelnice Chmelařová. „V obraně jsme měli nečekané potíže. Ani herní projev nebyl takový, jaký bych očekával. Jsme ale v přípravě na play-off, takže jsme spokojeni s výhrou," uvedl asistent trenérky Slavie Praha Richard Řezáč.

Slávistky i přes výhru na interligové medaile nedosáhly, zbyla na ně nepopulární čtvrtá příčka. Vítězem interligy házenkářek se stejně jako loni staly Michalovce. Iuventa společnou česko-slovenskou soutěž WHIL vyhrála před českým triem Most, Poruba a Slavia Praha. Tato mužstva v play-off ještě doplnila Olomouc, která po závěrečném dvaadvacátém kole přeskočila na šestém místě Zlín.

České play-off se bude hrát jen na dvě výhry a začne na půdě hůře postavených týmů, čili v Olomouci a na Slavii. Termíny zatím nejsou upřesněny. Celky na pátém až sedmém místě se utkají v tříčlenné tabulce každý s každým doma a venku.

Poslední tým sestupuje do první ligy. Veselanky půjdou do play-out s jedním bodem, Zlín se dvěma a Písek začíná na nule.

HC Veselí nad Moravou – Slavia Praha 25:31 (14:15)

Nejvíce branek: Gajdošíková 9, Šustková 9/3, Varjassiová 3 – Kordovská 7, Rajnohová 6, Keclíková 5/1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody:4/2 – 1/1. Vyloučení: 0:2. Červená karta: Kudláčková (Slavia Praha). Diváci:153.

Veselí nad Moravou: Stojarová, Nejezchlebová, Lekešová – Varjassiová 3, Jašková, Vysloužilová 1, Lukšíková 2, Slováková, Vinklárková, Šustková 9/3, Gajdošíková 9, Štetáková 1.

Slavia Praha: Satrapová, Kudláčková – Chmelařová 3, Motejlová 2, Rezlerová 1, Franková 1, Pešková, Rajnohová 6, Jonášová 2, Kordovská 7, Pokorná 1, Jedličková, Keclíková 5/1, Stellnerová 3, Chalupová.

Další výsledky 22. kola: Michalovce – Zlín 35:21 (13:9), Poruba – Most 24:23 (15:10), Prešov – Partizánske 21:25 (11:12), Šaľa – Písek 36:22 (17:13), ŠKP Bratislava – Olomouc 17:37 (9:19).

Autor:Libor Kopl, Hodonínský deník

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem