SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
03.10.2015

Házenkářky Veselí výhrou splnily povinnost. Proti Písku se ale pořádně nadřely

Doma splnily povinnost, proti Písku získaly dva body, ale herně věrné fanoušky nijak neoslnily. Házenkářky Veselí nad Moravou se v pátém kole interligy pořádně nadřely. I když po celý zápas nad Jihočeškami vedly, v závěru se o těsný náskok strachovaly. Vítězství 30:28 se ale počítá a v boji o postup do play-off i náramně hodí.

Zkušená veselská pivotka Angelina Viniatynská (vpravo) pozorně brání hráčku Sokola Písek. Panenky v 5. kole interligy zvítězily 30:28. Autor: Jaroslav Kolísek

Domácí trenér Radim Pernický si po závěrečné siréně zhluboka oddechl. Veselanky sice proti Písku potvrdily roli favorita, ale k druhé letošní výhře se spíše protrápily. První půle byla ještě ze strany slováckého celku slušná, po přestávce ale kupily panenky chyby a nebýt přesných zásahů mladé kanonýrky Jany Šustkové, kdo ví, jak by páteční souboj vůbec dopadl.

„Pro nás jsou nejdůležitější dva body, které byly vydřené a s ohledem na druhý poločas i velmi šťastné," řekl trenér SHK Veselí nad Moravou Radim Pernický.

Domácí kouč přesně takový průběh utkání očekával. „Soupeř sice ještě nevyhrál, ale má kvality, zlepšuje se a určitě půjde v dalším zápase nahoru," míní Pernický, který měl k výkonu svých svěřenkyně opět po týdnu značné výhrady. „Zápas nám ukázal, že propadáme v obraně a nectíme zásady a pokyny, které si říkáme a podle toho to tak dopadá. Propadáme ve hře jedna na jednu a tím pádem máme problém," prohlásil veselský kormidelník.

Špatný úvod

Panenky nezačaly proti Písku vůbec dobře. Jana Šustková, nejlepší hráčka zápasu, hned v úvodu neproměnila sedmičku a Písek se rychle odskočil na rozdíl dvou branek.

Veselanky se ale rychle probraly a v 7. minutě se poprvé vedly. Domácí tým skóre do přestávky ještě navýšil a do kabin šel o poločasové přestávce s pětigólovým náskokem. „V prvním poločase se blýskla naše brankářka Lekešová, která měla padesátiprocentní úspěšnost zákroků. Po přestávce bohužel s výkonem družstva padal i výkon gólmanky," posteskl si Pernický.

Hráčky Veselí nezachytily ani nástup do druhé půle. Písek byl po přestávce lepší a náskok protivníka stáhl až na rozdíl tří branek. Střelecky zářila především hostující Sára Kovářová. Šestnáctiletá spojka Sokola se blýskla devíti přesnými zásahy. Hostující kouč Ondřej Václavek však od šikovné hráčky čekal ještě víc. „Odvedla dobrou práci, ale na její poměry toho hodně zkazila. Možná proto, že nebyla úplně fit, neměla svůj den a nepodala standardní výkon," uvedl trenér Písku.

Jihočešky průměrný interligový duel v závěru zdramatizovaly. V 50. minutě to bylo jen o dva góly. Házenkářky Písku se držely v dostřelu až do konce, blíž než na dvě branky rozdílu se ale k Veselankám nepřiblížily. „Děkuji Veselí, že nám věnovalo trojnásobnou přesilovku. Domácí hráčky nám špatným střídáním dost pomohly dostat se zpátky do zápasu. V závěru nám chyběla lepší obrana. V útoku jsme se probrali až ve druhém poločase," řekl Václavek.

V poslední minutě se sice ještě strhla přestřelka střídavě před oběma brankovišti, Písek už ale domácí nepřetlačil a Veselí podlehl dvoubrankovým rozdílem 30:28. „Chci pogratulovat domácímu týmu k vítězství, protože dva body získal oprávněně," prohlásil Václavek.

Ten stejně jako kolega a kamarád Pernický viděl ve hře svého družstva řadu nedostatků. „V utkání s Veselím, Prešovem nebo Plzní nám chybí taková jiskra, kde bychom se chytli hned na začátku střetnutí a dovedli ho do vítězného konce," uvedl písecký kouč.

Hostům nepomohl na Slovácku široký kádr ani zlepšený výkon ve druhém poločase. „V družstvu sice máme šestnáct hráček, ale použitelných je devět nebo deset, zbytek vozíme na výlet, což bylo i ve Veselí vidět. Jakmile jsme vystřídali levé křídlo, tak jsme z této pozice nedali žádný gól," pravil Václavek.

Mladý trenér nebyl spokojený s přístupem ani individuálními výkony mladých děvčat. „Hlavně v prvním poločase jsme nepředváděli naší hru. Až ve druhé půli jsme konečně začali bojovat o interligové body," všiml si Václavek.

Na zvrat ale Sokol neměl. „Naše brankářka měla úspěšnost zákroků padesát procent. Nevím, kde jinde bychom měli s tímto číslem bodovat než ve Veselí," kroutil hlavou lodivod Písku, jenž má před sebou spoustu práce. „S lepšími týmy se dokážeme vybičovat k lepším individuálním výkonům. Týmově to je v pořádku, ale některé hráčky do toho nejdou naplno nebo mají pocit, že se mají na něco šetřit," uvedl Václavek. „Pro diváky to možná bylo zajímavé utkání, ale já s individuálními výkony hráček spokojený nejsem," přidal.

Stínem pátečního zápasu, který kvůli pozdnímu příjezdu hostujícího družstva začal o deset minut později, bylo zranění domácí spojky Petry Varjassiové. Slovenská házenkářka si v 55. minutě při nešťastném střetu s protihráčkou poranila levé koleno a duel pro ni předčasně skončil.

Ženská interliga má nyní dvoutýdenní reprezentační přestávku. Nejvyšší česko-slovenská soutěž WHIL pokračuje až ve středu 14. října, kdy se panenky představí na palubovce favorizovaného Mostu. „Víme, na co se máme zaměřit a na čem v reprezentační přestávce zapracovat," dodal Pernický.

Interliga žen, 5. kolo –

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 30:28 (16:11)

Nejvíce branek: Šustková 8, Vinklárková 6, Zelinková 6/3 – Kovářová 9/2, Kozáková 6, Pošustová 5. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Vyloučení: 7:4. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Diváci: 200.

Veselí nad Moravou: Lekešová, Nejezchlebová, Sedláčková – Romanová 1, Olšovská 2, Varjassiová, Zelinková 6/3, Lukšíková 2, Vinklárková 6, Viniatynská 1, Šustková 8, Stará 1, Soldánová 3.

Písek: Prestová, Chalušová – Boorová 1, Kozáková 6, Michková, Rusfelová 1, Líbalová 3, Svobodová, Kovářová 9/2, Talafousová, Bullová, Benešová, Pošustová 5, Kalčíková 2, Růžičková.

Výsledky 5. kola: Zlín – Plzeň 32:21 (18:10), Olomouc – Šaľa 22:21 (9:9), Most – Prešov 39:20 (18:10), Partizánske – Poruba 20:25 (8:11), ŠKP Bratislava – Slavia Praha 25:33 (14:20).

Zdroj Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem