20.10.2018

Házenkářky Veselí porazily úřadujícího mistra

V pátečním souboji 6. kola MOL ligy zvítězily domácí házenkářky Veselí nad Moravou rozdílem jediné branky nad Černými anděly z Mostu.

MOL liga – 6. kolo

SHK Veselí nad Moravou – DHK Baník Most 24:23 (10:11)

První poločas byl jako na houpačce. Asi dvoubrankové vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a těsně před přestávkou ho na svou stranu překulily házenkářky Mostu, které tak do druhé půle šly s minimálním náskokem. V té druhé půli byly ale Severočešky naopak tím, kdo musel stále dotahovat náskok protivníka. Domácí tým si vypracoval tříbrankové vedení. Na začátku poslední desetiminutovky ale Most vyrovnal na 21:21 a utkání tak zdramatizoval. Tři minuty před koncem se dokonce Mostečanky ujaly minimálního vedení, dobře rozehraný zápas už ale Panenky ze svých rukou nepustily. O vítězství domácích rozhodla dvěma trefami v samém závěru zápasu Žitňanová.

Nejvíce branek: Olšovská 5/2, Pastorková 6/2, Žitňanová 4 – Šustková 5/1, Kovářová 5, Kostelná 3/2. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 310.