SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
03.10.2015

Házenkářky Veselí nesmí používat lepidlo. Klub navíc musí platit za reklamu

Váží si každé hráčky, která i ve skromných podmínkách bojuje v nejvyšší ženské házenkářské soutěži za klub i město, nezapomínají ale ani na lidi, jež chtějí oddílu ve složitém období pomoct. Funkcionáři SHK Veselí nad Moravou ale v současnosti řeší spoustu nepříjemných věcí. Kromě nedostatku financí a malé podpory města trápí představitele interligového týmu hlavně situace kolem sportovní haly, která komplikuje činnost družstva i přípravu na tréninky a zápasy.

„Zástupci Vesbytu nám házejí klacky pod nohy,“ tvrdí manažer SHK Veselí nad Moravou Miloš Körösi. Známý funkcionář na úvod připomíná, že žádný oddíl nebo sportovní družstvo v současnosti nemůže fungovat bez partnerů. „Ani my nejsme výjimkou,“ pronesl Korosi.

Házenkářský klub nyní z osmdesáti procent funguje hlavně díky dotacím, zbytek peněz je od sponzorů. „Každý náš partner, který nám dá buď peníze na činnost, nebo nám poskytne materiální vybavení, si dá do smlouvy to, že ho musíme propagovat na dresech nebo při zápasech v hale. Firmy si to zase dají do svého účetnictví. Záleží, jak je smlouva postavená a co po nás partner požaduje. Je to různé, ale tato praxe je běžná,“upozorňuje Körösi.

Na příkladu uvádí specializovanu firmu Molten, která poskytne klubu na sezonu dvacet míčů. „Jeden stojí patnáct set korun a zmiňovaná firma po nás nic nechce. Tedy kromě toho, abychom v hale vyvěsili plachtu s jejich reklamou. To samé platí i u Adidasu, který nás obléká,“ uvedl Körösi.

Až dosud bylo všechno v pořádku. Nyní ale obchodní společnost Vesbyt, která má ve Veselí nad Moravou městkou sportovní halu na starosti, po vedení klubu požaduje za každou takovou vyvěšenou reklamu určitou částku. „Zástupci této organizace nám nedávno oznámili, že reklamní plochy či panely se zpoplatňují. Za metr čtvereční po nás chtějí tři tisíce korun, takže když jsem si to všechno spočítal, tak bychom organizaci museli ročně zaplatit mezi osmdesáti až devadesáti tisíc korun, což je nehorázná částka,“ kroutí hlavou Körösi.

Vedení klubu těžce shání finanční prostředky na pokrytí ročního rozpočtu. Pokud by však mělo platit další poplatky, byla by to další tvrdá rána pro skromný oddíl. „Nám chybí peníze na pronájem haly a vlastní činnost, ne ještě abychom museli někomu něco dávat za reklamu. To bychom to tady mohli rovnou zabalit a jít jinam,“ říká Körösi.

Nepříjemná situace mrzí a trápí i dlouholetou oporu Veselí nad Moravou a reprezentace Jarmilu Kočí, která je zároveň členkou výkonného výboru interligového klubu. „Pětadvacet roků v hale normálně fungujeme a naráz přijde tohle. Je neuvěřitelné, že se nedokážeme s představiteli města normálně dohodnout Žádali jsme o prominutí, což neprošlo,“ posteskla si Kočí.

Veselští činovníci tak musejí Vesbytu zaplatit nebo sundat reklamy ze stěny haly. Jiný možnost není. „Je to takový začarovaný kruh. Nevím, jak z toho ven, a jak tento problém nyní řešit,“ krčí rameny Körösi.

To však není zdaleka vše, co představitele předního okresního celku souží. Vedení haly totiž hráčkám zakázalo používat házenkářské lepidlo. „Je to až směšné,“ pronesl Körösi. „Není naší chybou, že povrch zrekonstruované haly nemá speciální protiskluzový lak, jenž by se dal normálně ošetřovat a morkou hadrou utírat,“ pokračuje. „Tady je palubovka natřená pouze bezbarvým lakem, který se nesmí umývat,“ dodal.

Paradoxní je, že sportovní hala byla před lety postavena hlavně kvůli házenkářkám. „To je jako kdybyste hokejistům řekli, že na ledě nemohou používat hokejky,“ našel trefné přirovnání Körösi. „V celé republice se lepidlo normálně používá., jenom tady je to problém,“ přidal naštvaně.

Vedení klubu se nyní vážně zabývá myšlenkou přestěhovat tým do jiného města. Jednou z variant je nedaleký Hluk, vyhovující hala je však i v Hodoníně, kde hraje druhá liga. „Máme chuť to ve Veselí zabalit a jít hrát jinam,“ přiznává Körösi. „Pokud se někomu nelíbí, že po celé republice i na Slovensku reprezentujeme město a do haly každých čtrnáct dní přilákáme tři sta diváků, má nám to rovnou říct a neházet nám pořád klacky pod nohy,“ dodal Körösi.

 Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem