SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
18.01.2015

Házenkářky Veselí nad Moravou povede ve zbytku sezony slovenský trenér Packa

Byl rád, že mu kamarád v těžké chvíli pomohl, ale starosti spojené s hledáním nového kouče manažerovi HC Veselí nad Moravou Miloši Körösimu až do konce týdne stejně zůstaly. Mládežnický trenér Zlína Milan Buday se totiž s vedením slováckého klubu domluvil pouze na duelu v Praze. Po středečním střetnutí se otec známé interligové střelkyně vrátil zpět na Valašsko.

 
 
 

"Bylo to provizorní řešení. Byli jsme domluvení pouze na utkání na Slavii," řekl veselský funkcionář, který moc dobře věděl, že Buday nedokáže s týmem za dva dny zázraky.

„V pondělí jsme navíc měli pouze individuální trénink, takže Milan neměl velký prostor na to, aby tým nějakým způsobem připravil. To nebylo možné," pronesl Körösi.

Ten zná bývalého hokejistu už dlouho. „Vím, že má potřebnou kvalifikaci. Navíc je ze Zlína, takže to měl do Veselí kousek. Nechtěli jsme sem tahat nikoho přes půl republiky," uvedl Körösi.

Ten se nakonec dohodl s Jánem Packou. Zkušený slovenský trenér, který v květnu oslaví třiašedesáté narozeniny a ještě v minulé sezoně vedl Michalovce, se s vedením slováckého klubu domluvil na spolupráci do konce sezony 2014/15. „V neděli u nás povede první trénink," informoval Körösi.

Bývalý vynikající brankář, který se jako reprezentant zúčastnil dvou mistrovství světa a v roce 1976 i olympijských her, svoji trenérskou kariéru začal v roce 1989 v rakouském klubu Hypo Niederösterreich a zároveň působil i jako asistent trenéra u rakouské ženské reprezentace. Později vedl několik dalších mužských a ženských klubových celků včetně národního týmu Slovenska.

Od ledna 2012 trénoval Iuventu Michalovce, kde po minulém ročníku skončil. „Věřím, že pan Packa je správná volba. Má spoustu hráčských i trenérských zkušeností. Určitě má našemu mladému týmu co dát," říká Körösi.

Vedení HC Veselí se pokouší posílit i poměrně úzký kádr. Ten by měla brzy doplnit Pavlína Jašková z Trenčína. Mladá slovenská pivotka v současnosti rehabilituje po zranění prstu, na jaře by však měla navléknout dres interligového týmu.

 

Autor: Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem