SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.07.2015

Házenkářku Šustkovou před prvním letem v životě vylekal vojenský speciál

Měla být hlavní hvězdou Velické laťky. Vítězka výškařského závodu z roku 2013 ale nakonec na žákovské akci nestartovala.

Mladá veselská házenkářka Jana Šustková pomohla českým dorostenkám k postupu na mistrovství Evropy do Makedonie.

Veselská házenkářka Jana Šustková, která přišla kamarády alespoň podpořit, se po náročném programu raději šetřila. „Jsem ještě unavená," řekla sedmnáctiletá spojka, která o víkendu reprezentovala Českou republiku na Faerských ostrovech.

Kvalifikační turnaj sedmnáctiletých dorostenek se uskutečnil ve městě Tórshavn. Svěřenkyně trenéra Jana Salače sice v úvodním střetnutí vysoko prohrály s Ruskem, ale v dalších zápasech zvítězily nad Islandem a domácím výběrem a radovaly se z postupu na mistrovství Evropy, které v srpnu hostí Makedonie. „S postupem jsem spokojená, ale výkony nebyly dobré. Příliš se nám nedařilo, naštěstí jsme dvakrát vyhrály," uvedla Šustková.

Rodačka z Velké nad Veličkou, která v ženské interlize hájí barvy Veselí nad Moravou, patřila k ústředním postavám českého výběru.

Mladá spojka ovšem musela společně s dalšími českými dorostenkami hned na úvod skousnout nepříjemný debakl. Po nepovedeném střetnutí s Ruskem se však Salačova parta zvedla a zbývající dva duely i přes několik úskalí zvládla.

„Před odletem na Faerské ostrovy jsme v Praze na soustředění odehrály dva přípravné zápasy s Rakouskem. Tato utkání nám sebrala spousty sil, byly jsme s holkami docela unavené," přiznala Šustková, která však kvalifikační turnaj považuje za cennou zkušenost, která by jí ve slibně rozvíjející se kariéře mohla pomoct. „Určitě mi zápasy něco daly," pravila.

Domů si sedmnáctiletá házenkářka přivezla i spoustu zážitků. HOTEL i jídlo byly výborné, hala ale příliš komfortní nebyla," popsala prostředí Šustková. Ta si se spoluhráčkami prohlédla i město Tórshavn. „Byly jsme se projít. Moc tam toho k vidění nebylo," pronesla. Mimořádný zážitek nejen pro oporu Veselí byla samotná cesta na Faerské ostrovy. „Vůbec jsme netušily, že tam poletíme vojenským speciálem," říká. „Měly jsme letět první třídou, když jsme ale uviděly letadlo, tak jsme se všechny bály. Nakonec to však bylo v pohodě. Celý let jsem prospala," přidala s úsměvem.

První let Šustkové v životě trval pět hodin. Pokud se nestane něco mimořádného, čeká talentovanou házenkářku o letních prázdninách i výlet do Makedonie. Právě země ležící v centrální části Balkánu v jihovýchodní Evropě hostí mistrovství Evropy. České dorostenky však nebudou na šampionátu patřit mezi favority.„Pokusíme se tam uhrát co nejlepší výsledek, ale budeme to mít těžké," ví Šustková.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem