03.11.2019

Excelentní víkend, vyhrála všechna čtyři družstva Veselanek!

Maximálně úspěšný víkend zaznamenal klub SHK Veselí nad Moravou. Vyhrály totiž nejen ženy (viz. předchozí text), ale i prvoligové starší dorostenky a v Jihomoravské lize i starší a mladší žačky. Celková víkendová bilance tak zní: čtyři výhry ve čtyřech zápasech a skóre 113:84. Mladší a starší žačky přitom sehrály své poslední letošní mistrovské zápasy. Další je čekají až v únoru.

Starší dorostenky:
SHK Veselí nad Moravou – Sokol Kobylisy II 32:26 (16:10)

Dorostenky Veselí si vypracovaly rozhodující náskok již v 1. poločase. Střelecky zazářila Veronika Štipčáková, která o pár hodin později nastoupila i v dresu žen proti Zlín. Po nekompletním 7. kole nejvyšší soutěže dorostenek jsou Veselanky na 7. místě.

Veselí: Šantavá K. – Zámečníková 5, Tomášková 2, Trachtulcová 7/2, Štipčáková 10, Nekardová, Kopecká 1, Šantavá T. 2, Bačíková 1. Matovičová 4/1.

Branky ze sedmiček: 3:4.
Vyloučení: 7:3.
Rozhodčí: Dalajka, Šohaj.

Starší žačky:
SHK Veselí nad Moravou – Tatran Bohunice 35:22 (19:10)

V souboji prvního a třetího celku tabulky se dal očekávat více méně vyrovnaný zápas. Domácí hráčky ale o svém vysokém vítězství rozhodly již v 1. poločase. Střelecky zazářila Beáta Jochová, která již po třetí v této sezóně nastřílela do sítě soupeře 12 branek. Veselanky si na čele tabulky upevnily své postavení.

Veselí: Kočišová 1 – Zdeňková 6/1, Tinková 6, Janoušková 3, Jochová 12, Madajová 2/1, Hadašová 3, Navrátilová 2.

Branky ze sedmiček: 2:1.
Vyloučení: 1:5.

Mladší žačky:
SHK Veselí nad Moravou – Tatran Bohunice 22:17 (9:8)

V duelu mladších žaček viděli diváci vyrovnaný zápas, který rozhodla jedna z nejmenších hráček na hřišti Barbora Stanislavová, když ho proměnila doslova ve svou exhibici. Po neúplném 7. kole jsou Veselanky na 5. místě.

Veselí: Křižanová – Chlupová, Hlinková, Šantavá, Zajícová, Křižanová, Stanislavová 12/2, Jandzíková 3/1, Katzerová 2/1, Navrátilová 5, Polehňová.

Branky ze sedmiček: 4:0
Vyloučení: 0:0.