SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.10.2016

Duelu v Porubě kralovaly brankařky

Veselská Simona Lekešová a domácí Lenka Roháčková byly hlavními hvězdami napínavého utkání 7. kola Interligy žen, ve kterém se utkaly týmy Sokol Poruba a SHK Veselí nad Moravou. Oba body nakonec zůstaly v Ostravě.

Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou 20:16 (10:7).

Veselanky měly do utkání vynikající vstup, když v 8. minutě vedly po dvou trefách Kateřiny Novotné a brankách Jany Šustkové a Jasmínky Vargové 1:4. Pak ale domácí Roháčková (v zápase si připsala 22 úspěšných zákroků) na deset minut úplně zavřela branku a domácí otočily vývoj na 5:4. Domácí celek ale až do 27. minuty nedokázal Veselankám nijak odskočit, neboť gólmanka Lekešová zářila v protějším rohu hřiště. Rozhodující náskok v utkání získala Poruba v posledních třech minutách prvního poločasu a v nástupu do toho druhého. Nejprve třemi brankami odskočila na 10:7 a následně za tři minuty druhé půle přidala další dva góly a bylo to 12:7. Od tohoto okamžiku si domácí celek udržoval náskok, který se snažila korigovat hlavně Novotná.

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí n. M.: „Rozhodla efektivita střelby, příprava na zápas byla dobrá. V úvodu utkání jsme se dokazovali prosadit a vedli jsme. Pak domácí celek skóre vyrovnal a až v posledních třech minutách první půlky Poruba odskočila na rozdíl tří gólů. Po přestávce domácí náskok udrželi a nepustili nás do dramatické koncovky, o které jsme snili. V tom zdravotním stavu, v jakém jsme, musíme být s výsledkem i výkonem spokojeni. Pochválit musím výkon naší gólmanky Lekešové, ale také domácí Roháčková chytala excelentně."
Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: „Jsem rád, že jsme dokázali zlepšit naši hru od posledního duelu v Šaľe. Zlepšili jsme hlavně obranu, která byla mnohem soustředěnější. Skvělý výkon podala gólmanka Lenka Roháčková a potvrdila, že umí týmu pomoci. Co mě mrzí je spousta neproměněných šancí. Pokud bychom čtvrtinu proměnili, tak by byl zápas jednoduchý. Máme velký problém s hrou spojek, kde není efektivita taková, jak bychom se představovali. K tomu se přidala i horší hra křídel, která taky zahodila spoustu šancí. Na to se v tréninku musíme zaměřit a koncovku zlepšit."

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Sedláčková, Vašulková – Kosinková, Balážová, Novotná 5, Kalivodová 2, Lukšíková, Vinklárková 1, Šustková 3/1, Pastorková 1, Vargová 4, Soldánová.
Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/1. Vyloučení: 5:4. Diváci: 154.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem