SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
14.10.2017

Duel s Olomoucí rozhodla kanonáda Olšovské a Šustkové

V netradičním pátečním večeru sehrály naše ženy utkání 6. kola MOL ligy, když na vlastní palubovce přivítaly Olomouc. Diváci, kteří sledovali zápas buď přímo v hale, prostřednictvím televizního nebo online přenosu, rozhodně nemohli litovat.

SHK Veselí nad Moravou – DHK Olomouc 32:28 (16:16)

Páteční utkání ve Veselí nad Moravou nabídlo atraktivní ženskou házenou, ve které se oba týmy dlouho přetahovaly o každou branku. Deset minut před koncem poločasu si vypracovaly naše hráčky čtyřbrankový náskok (12:8), který ale dokázaly hostující házenkářky po oddechovém času svého trenéra, ještě do sirény srovnat. Ve druhé půli již měly mírně navrch naše hráčky, které si postupně opět vybojovaly čtyřbrankový náskok (28:24). Nejvyšší rozdíl byl 3 minuty před koncem (31:25). V samotném závěru si již Panenky zápas v poklidu pohlídaly a připravily tak Olomouci první letošní porážku. Na výhře našeho týmu měla rozhodující vliv dvojice kanonýrek: Olšovská a Šustková, které daly celkem 21 branek.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Diváci dnes viděli vyrovnaný zápas. Měl svou kvalitu a byl pro nás určitě těžší, než utkání s Michalovcemi. Bylo viděl, že Olomouc přijela s odhodláním pokračovat ve své šňůře dosavadní neporazitelnosti. Chtěl bych hráčkám poděkovat za bojovnost a nasazení. V závěru nás několikrát podržela i brankářka Lekešová.

Jan Hegar (trenér DHK Zora Olomouc): Diváci dnes viděli velmi zajímavý zápas, který snesl poměrně vysoké měřítko. V první půli jsme byli vyrovnaným soupeřem. Utkání rozhodla hra spojek, zejména Olšovské, která byla klíčovou hráčkou. V posledních deseti minutách se nám rozpadla obrana. Domácí hráčky byly o něco lepší a jejich vítězství bylo zasloužené.

Veselí: Lekešová, Hřebejková, Beranová – Olšovská 12/1, Novotná 2, Lukšíková 3, Slováková, Vinklárková 3, Žáčková, Šustková 9, Valovičová, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Soldánová 3.

Střelkyně Olomouce: Kubáčková 7/3, Salčáková 6, Gajdošíková 4, Jansová 3, Fryčáková T. 3, Hurychová 2, Růžičková 2/1, Severová 1.

Vyloučení: 5:8, ČK Hurychová (Olomouc) za 3. vyloučení.
Sedmičky: 2/1: 5/4.
330 diváků
Rozhodčí: Horáček, Novotný.

Fotky z utkání ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!40KR0IDg8am0/vyber-zip

Televizní přenos zápasu je zde: http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/154060-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-DHK-ZORA-Olomouc.htm

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem