20.11.2017

Dorostenky skvělý zápas nedotáhly k vítězství

Vynikající házenou mohli diváci vidět ve sportovní hale, kdy na jedné straně nastoupil úřadující Mistr ČR z Ivančic a na druhé odhodlaná naše děvčata neprodat svou kůži lacino.

SHK Veselí nad Moravou - HK Ivančice 24:28 (14:10)

Celý první poločas to byla podívaná, ve které měly navrch jasně Veselanky, které oplývaly pohybem, nápaditostí a důrazem jak v obraně, tak útoku. Zezadu vše jistila v pohodě chytající Hřebejková. Domácím výborně vyšla taktika, jak ubránit robustní spojky soupeře. Všechny hráčky nechávaly na hřišti duši a poločasový výsledek 14:10 pro domácí byl zaslouženým vyjádřením sil na palubovce.
Co se událo v hlavách veselských děvčat v druhém dějství, ale asi nikdo nepochopí. Místo, aby pokračovaly v soustředěném výkonu, začal festival zahozených tutových šancí a soupeř vycítil naději utkání zvrátit. Najednou nebyl nikdo schopný zadržet tlak soupeře a výsledek se začal obracet. V 53. minutě se dostaly Ivančice do vedení, a když Veselanky neproměnily ani ty nejvyloženější šance, byla z toho nakonec hodně nešťastná prohra, kde zápas vyhrál ne lepší, ale šťastnější soupeř.

Antonín Střelec (trenér SHK Veselí nad Moravou): „Zahráli jsme poločas snů, holky dřely byly disciplinované, vše co jsme si řekli, vycházelo. Navíc jsme se mohli spolehnout na výbornou Hřebejkovou v brance. Bohužel jsme nedokázali zápasem žít. Už po příchodu v poločase z šatny jsem tušil, že je zle. Místo toho, abychom zápasem žili, všechny hráčky byly v náručí rodičů a známých na tribuně, a to prostě nejde. Soustředěnost byla pryč o odhodlání, a jak se říká o umření na hřišti ani řeč. Některé by z hřiště nejraději utekly, aby nemusely něco vzít na sebe, a to mrzí. Byli jsme lepším týmem, měli obrovské množství šancí ale vše nazmar. Bětka Klimešová v závěru zůstala příliš osamocena se snahou s tím něco udělat, přesto byla s brankářkou Adélou Hřebejkovou nejlepší hráčkou zápasu. Uznání určitě zaslouží Verča Štipčáková s Aničkou Janouškovou, ze kterých by si některé měly brát vzor. V prvním poločase vynikající Nekardová zcela v druhém odešla, to ostatní si necháme pro šatnu. Prohra jistě mrzí, vždyť nás mohla posunout na 3. místo ligy a příští týden v Ostravě by to byl souboj o vedení, ale to si musí všichni uvědomit.“

Veselí: Hřebejková, Hess – Pechalová, Zemčíková, Lapšanská, Štipčáková, Janoušková 2, Větříšková 8/4, Matovičová 2, Klimešová A. 5, Tinková, Nekardová.

Sedmičky: 5/4 – 3/3.
Vyloučení: 0:1.
Rozhodčí: Dalajka, Šohaj.