SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
20.11.2017

Dorostenky skvělý zápas nedotáhly k vítězství

Vynikající házenou mohli diváci vidět ve sportovní hale, kdy na jedné straně nastoupil úřadující Mistr ČR z Ivančic a na druhé odhodlaná naše děvčata neprodat svou kůži lacino.

SHK Veselí nad Moravou - HK Ivančice 24:28 (14:10)

Celý první poločas to byla podívaná, ve které měly navrch jasně Veselanky, které oplývaly pohybem, nápaditostí a důrazem jak v obraně, tak útoku. Zezadu vše jistila v pohodě chytající Hřebejková. Domácím výborně vyšla taktika, jak ubránit robustní spojky soupeře. Všechny hráčky nechávaly na hřišti duši a poločasový výsledek 14:10 pro domácí byl zaslouženým vyjádřením sil na palubovce.
Co se událo v hlavách veselských děvčat v druhém dějství, ale asi nikdo nepochopí. Místo, aby pokračovaly v soustředěném výkonu, začal festival zahozených tutových šancí a soupeř vycítil naději utkání zvrátit. Najednou nebyl nikdo schopný zadržet tlak soupeře a výsledek se začal obracet. V 53. minutě se dostaly Ivančice do vedení, a když Veselanky neproměnily ani ty nejvyloženější šance, byla z toho nakonec hodně nešťastná prohra, kde zápas vyhrál ne lepší, ale šťastnější soupeř.

Antonín Střelec (trenér SHK Veselí nad Moravou): „Zahráli jsme poločas snů, holky dřely byly disciplinované, vše co jsme si řekli, vycházelo. Navíc jsme se mohli spolehnout na výbornou Hřebejkovou v brance. Bohužel jsme nedokázali zápasem žít. Už po příchodu v poločase z šatny jsem tušil, že je zle. Místo toho, abychom zápasem žili, všechny hráčky byly v náručí rodičů a známých na tribuně, a to prostě nejde. Soustředěnost byla pryč o odhodlání, a jak se říká o umření na hřišti ani řeč. Některé by z hřiště nejraději utekly, aby nemusely něco vzít na sebe, a to mrzí. Byli jsme lepším týmem, měli obrovské množství šancí ale vše nazmar. Bětka Klimešová v závěru zůstala příliš osamocena se snahou s tím něco udělat, přesto byla s brankářkou Adélou Hřebejkovou nejlepší hráčkou zápasu. Uznání určitě zaslouží Verča Štipčáková s Aničkou Janouškovou, ze kterých by si některé měly brát vzor. V prvním poločase vynikající Nekardová zcela v druhém odešla, to ostatní si necháme pro šatnu. Prohra jistě mrzí, vždyť nás mohla posunout na 3. místo ligy a příští týden v Ostravě by to byl souboj o vedení, ale to si musí všichni uvědomit.“

Veselí: Hřebejková, Hess – Pechalová, Zemčíková, Lapšanská, Štipčáková, Janoušková 2, Větříšková 8/4, Matovičová 2, Klimešová A. 5, Tinková, Nekardová.

Sedmičky: 5/4 – 3/3.
Vyloučení: 0:1.
Rozhodčí: Dalajka, Šohaj.

Fotky ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!lj0Igk41xH7X/vyber-zip

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem