12.02.2017

Dorostenky přestřílely Porubu, diváci viděli téměř 70 branek!

Na páteční úspěšné vystoupení žen v Interlize proti Trenčínu navázaly v neděli ve východní skupině 1.ligy dorostenek naše  dorostenky. Tým trenéra Miroslava Slováka zdolal Porubu 36:33. Polovinu branek nastřílela křídelnice Barbora Grabcová, jednu branku si připsala i brankářka Tereza Žáková. Po dnešní výhře se tým patrně posunul na průběžné 3. místo.

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Poruba 36:33 (21:15)
Veselanky měly utkání od počátku ve své režii, když už po deseti minutách vedly 9:5. Svůj náskok si pak pohlídaly až do samého závěru, když osm minut před koncem vedly 33:27. Poruba nakonec výsledek už jen kosmetiky upravila.

Miroslav Slovák (trenér st. dorostenek SHK Veselí nad Moravou): „Útočná část se mi velmi líbila, bohužel to nelze říci o obranné činnosti, která byla oboustranně špatná. Holky hrály rychlé útoky, i když neproměnily hodně šancí. Přestože jsme nováček soutěže, pokusíme se zabojovat ještě o druhé místo v naší východní skupině starších dorostenek, abychom postoupili do celorepublikové finálové skupiny (hrát ji budou nejlepší 4 celky České republiky – pozn. red.).

Sestava a branky Veselí: Žáková 1, Hřebejková – Melichárková 7, Janoušková, Větříšková, Klimešová A. 4, Klimešová K. 4, Grabcová 18/5, Kutálková 2, Tinková, Nekardová.
Sedmičky: 6/5:4/3, vyloučení: 4:7, rozhodčí: Kopřiva, Leviček