SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.07.2015

Dohoda veselským házenkářkám stále chybí. Město jim bez ní nedá peníze

Opět na mrtvém bodě skončilo slyšení obou veselských házenkářských klubů na zasedání městské rady ve Veselí nad Moravou. Místní mládežnický klub HK se už několik let sváří s interligovým týmem HC, který hraje nejvyšší česko-slovenskou soutěž.

Házenkářky Veselí nad Moravou. Ilustrační foto

Mladé talentované hráčky odcházejí až na výjimky hrát jinam a interligový tým shání posily v jiných moravských a českých městech i na Slovensku. Radnici ale už došla trpělivost. „Zástupcům obou klubů jsme oficiálně sdělili přijaté usnesení zastupitelstva. V něm se konstatuje, že poskytování veřejných peněz z městského rozpočtu pro další grantová kola je vázané na uzavření dohody o spolupráci mezi oběma kluby," řekl místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolář.

Potvrdil, že i na jednání radních se objevily odlišné názory. „Do konce června máme radě města oznámit termín, kdy budeme společně jednat. Souhlasíme s tím, aby se jednání zúčastnili i zástupci města, nevěřím, že bychom se jinak dokázali dohodnout. Vloni jsme už jednu smlouvu podepsali. Tehdy už měly hráčky, o které jsme měli zájem, podepsané hostování například v Kunovicích,"sdělila členka výkonného výboru interligového HC Jarmila Kočí.

Ta se obává, že i když se letos oba veselské kluby na spolupráci dohodnou, bude zase pozdě a bývalé dorostenky už budou vázané smlouvami o hostování jinde. Radní proto zástupce klubů vyzvali, aby nesmiřitelní rivalové do konce června vše projednali ve svých oddílech a uzavřeli spolu smlouvu o spolupráci. „Věříme, že se ji do konce července podaří uzavřít tak, aby oba kluby mohly žádat ve čtvrtém kole o další granty na činnost. Město jim nabízí roli mediátora a může podepsat i třístrannou smlouvu," sdělil Kolář.

Skepse ale panuje na obou znesvářených stranách. „Do pátku pošleme návrh smlouvy o spolupráci místostarostovi Kolářovi a budeme čekat, až se někdo vyjádří," potvrdila členka výkonného výboru mládežnického HK Jitka Klimešová.

Autor:Libor Kopl, Hodonínský deník

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem