SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
04.03.2019

Do třetice prohra, Panenky přesto třímají postupové trumfy do play – off ve svých rukou

Po prohrách v Michalovcích a Mostě se ženám SHK Veselí nad Moravou nepodařilo přivézt body ani z Poruby. Tentokrát ovšem byly v poněkud složitější situaci, neboť tým pár dnů před zápasem postihla viróza, která dočasně sklátila nejen hráčky, ale i kouče Ľuboše Hudáka.

DHC Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou 25:23 (13:11)

Diváci v Ostravě viděli vyrovnanou, byť možná opatrnější házenou. To bylo ovšem vyvoláno tím, že oba celky si moc dobře uvědomovaly, že body z tohoto utkání se budou s největší pravděpodobností počítat do postupu o play – off. Tam má 4. kola před koncem MOL ligy jisté místo zajím jen mistrovský Most, velkou naději postupu třímají Slavie Praha, Veselí nad Moravou a Poruba, naději drží Olomouc a už jen teorii Zlín a Plzeň.

Poruba si sice v první půli vypracovala až čtyřbrankový náskok, ale při odchodu do šaten byl rozdíl ve skóre jen dvoubrankový.
Po změně stran Panenky dočasně skóre dokonce otočily, když ve 38. minutě svítil na tabuli stav 14:15! Oba týmy se od tohoto okamžiku tahaly o každou branku až do poslední desetiminutovky, kdy se domácímu celku podařilo získat rozhodující čtyřbrankový náskok. Za zmínku jistě stojí, že se poprvé v brance žen Veselí představila posila z Otrokovic Gabriela Kotásková.

Veselanky pojedou ještě jednou na palubovku soupeře, než se představí domácím divákům. Na Slovensku je nyní budou čekat poslední Bánovce.

Dušan Daniš, trenér Sokol Poruba: „Důležitost tohoto zápasu byla jasná pro obě družstva a myslím si, že to to svazovalo ruce nám i soupeři. My jsme se s tím moc nevypořádali a vcelku jsme se neprosazovali střelbou zvenku od spojek. Ta byla mizerná. Vše jsme se snažili tlačit do šestky, kde jsme zbytečně ztráceli míče. Nakonec jsme v obraně, která nehrála špatně, udělali pár chyb a dostali jsme pár laciných branek. Ať už od Kubáčkové, Veselkové nebo Kučerové z dálky. Bylo to nekoncentrovaností. Celkově jsme chtěli hrát na rychlé protiútoky, který se nám ale nedařil. Dělali jsme tam dost podstatných chyb. Naše družstvo určitě nepodalo takový výkon, na jaký děvčata mají. Je možné, že to bylo dáno důležitostí zápasu, protože ve středu jsme měli přípravné utkání s chlapci z Frýdku a naše hra vypadala úplně jinak.“

Luboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Gratuluji soupeři k vítězství, zasloužili si ho. Hráli efektivněji hlavně v útoku, my jsme udělali více chyb. I když jsme zápas dotáhli a otočili, tak vlastními chybami jsme Porubu ho nechali vrátit zpět. Potom už ho dohráli pod kontrolou až do konce. Ke konci týdne jsme se potýkali se zdravotními problémy, některé hráčky dokonce docházely na druhý poločas později, protože v šatně ještě zvracely. Já sám se ze zdravotních důvodů nedostavil na páteční trénink. Ale tohle není výmluva. Chtěli jsme zápas odehrát na sto procent a bodovat, což se nepodařilo. Stále jsme neefektivní na pozici spojek, s čímž nevím, jak se vyrovnat. Stále na to tlačím, trénujeme to, věnujeme se tomu, ale v zápase to je vždy jinak.“

Veselí: Lekešová, Kotásková – Kučerová 2, Novotná 1, Lukšíková 2, Valovičová 2, Divílková, Kutálková, Pastorková 3/1, Veselková 7/2, Kubáčková 3, Boorová 3.

Sedmimetrové hody: 7/6:4/3.
Vyloučení: 3:3.
Diváci: 196.
Rozhodčí: Hájek, Macho.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem