SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
14.01.2018

Derby jasně v režii veselských žen

Žádné drama, ale jednoznačný zápas z pohledu Veselí. Tak se dá hodnotit dnešní derby 13. kola MOL ligy mezi HK Hodonín a SHK Veselí nad Moravou. Domácí celek se držel jen do stavu 8:8.

HK Hodonín – SHK Veselí nad Moravou 25:39 (11:17)

O historicky první měření obou regionálních celků v Interlize žen byl mezi diváky obrovský zájem. Ten dokonce zaskočil pořadatele natolik, že neměli k dispozici dostatek vstupenek. Část diváků proto pustili do hlediště zdarma. Podstatnou skupinu mezi fanoušky tvořili přitom příznivci Veselí, kteří byli po celý zápas rozhodně více slyšet.
Veselanky nastoupily do utkání v sestavě: Lekešová – Soldánová, Lukšíková, Šustková, Olšovská, Vinklárková a Novotná a záhy se ujaly vedení 1:3. Domácí celek ale dokázal ještě zareagovat a otočil stav na 4:3. Vyrovnaný průběh viděli diváci přibližně do 17. minuty, kdy na tabuli svítilo skóre 8:8. Pak přišla série Veselanek, které odskočily až na 8:13 a od tohoto okamžiku byl zápas již jen otázkou skóre. Na spojce se pravidelně prosazovala dvojice: Olšovská – Šustková, kterou mocně doplňovalo rychlonohé duo: Soldánová – Novotná. Výsledkem bylo, že již do poločasu vedl hostující celek šestibrankovým rozdílem.
Po změně stran Veselanky snadno odskočily až na desetibrankový rozdíl (17:27) a kouč Veselí Ľuboš Hudák na to reagoval tím, že poslední čtvrthodinu dohrávala za náš celek sestava: Hřebejková – Kutálková, Slováková, Valovičová, Veselková, Divílková a Zemčíková. V závěru navíc dostala prostor i Žáčková. Hráčky trenérovi za důvěru poděkovaly tím nejlepším způsobem, když rozdíl ve skóre nejen udržely, ale dokonce navýšily na konečných 14 branek. Za zmínku určitě stojí, že do střeleckého zápisu si alespoň jeden gól zapsala každá, která hrála v poli. Svůj první interligový zápas v životě odehrála Kutálková, která si na své konto připsala dvě branky, další z dorostenek Zemčíková přidala do zápisu svou první interligovou branku ze hry. Byl to přitom její už druhý gól, v minulém kole zaznamenala svou první branku ze sedmičky.

Veselí: Lekešová, Hřebejková, Beranová – Olšovská 8/2, Zemčíková 1, Novotná 5, Lukšíková 1, Slováková 3, Vinklárková 2, Žáčková 1, Šustková 7, Valovičová 1, Divílková 2, Kutálková 2, Soldánová 4, Veselková 2.

Hodonín: Nejezchlebová, Zichová – Poláchová 1, Jadamíková 2, Jastrábová, Gärtnerová 3, Pospíšilová 1, Kalinová 4, Patrnčiaková 8/6, Krejčíková 1, Nováková, Višňovská 3, Vavroušková, Budayová 2.

Sedmičky: 6/6:2/2.
Vyloučení: 3:6
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška
650 diváků.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem