SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
04.01.2015

Černí andělé letí na Slovácko. Panenky si ale na Most věří

 

Podzimní část jim nad očekávání vyšla. Házenkářky Veselí nad Moravou překvapily v první části sezony nejen interligové soupeře, ale také vlastní fanoušky. V novém roce 2015 chtějí svěřenkyně trenéra Ľuboše Hudáka navázat na povedené zápasy a postoupit do vyřazovacích bojů.

 

Pohled na tabulku je sice příjemný, ale play-off je stále ještě hodně daleko. Páté Veselí má po devíti zápasech dvanáct bodů, z českých týmů jsou na tom lépe pouze Slavia Praha a Most. A právě s těmito celky si to Veselanky rozdají na začátku ledna. Už v sobotu přiletí na Slovácko Černí andělé s nabitým kádrem plným reprezentantek.

Polozova parta je favoritem, mladý veselský tým se ale Baníku nebojí. Naopak, Jihomoravanky mají velkou touhu získat skalp jednoho z aspirantů na vítězství ve WHIL. „Most je těžký soupeř, ale v předchozích zápasech jsme dokázaly, že umíme být taky nepříjemným protivníkem. Navíc každý zápas začíná od nuly," říká brankářka HC Veselí Vanda Nejezchlebová.

Mladá gólmanka věří v domácí prostředí i kolektivní pojetí. „Bude to těžký zápas, ale hrajeme doma, kde se nám zatím daří. Doufám, že diváci uvidí vyrovnané a atraktivní utkání samozřejmě s vítězným koncem pro nás," usmívá se jedna z opor slováckého celku.

V zisk minimálně jednoho bodu doufá i Jana Šustková. Talentovaná spojka má o motivaci postaráno, neboť v den utkání oslaví sedmnácté narozeniny. „Bude to po novém roce velmi těžké utkání, ale doufám že neprohrajeme. Pokud budeme dobře bránit a bojovat, máme šanci," tvrdí rodačka z Velké nad Veličkou.

Stejně to vidí i Petra Varjassiová. „Náročný duel můžeme zvládnout jen díky tvrdé a agresivní obraně," míní Slovenka, která je po nepříjemném otřesu zcela fit.

Oba týmy vstoupí do utkání po dlouhé reprezentační pauze. Nerozehranost se může hlavně v úvodu střetnutí projevit. „Určitě, ale na druhé straně přestávku měly oba týmy, takže se projeví na obou stranách," ví Nejezchlebová.

Kouč Hudák dal svěřenkyním po posledním zápase v Olomouci pauzu na zregenerování a odpočinek. Následně však začala náročná příprava na jarní boje, která pokračovala i mezi vánočními svátky. „Tréninky byly zaměřené na běhání, posilování a taky na obrannou a útočnou činnost," hlásí Šustková. „Potřebovaly jsme hlavně nabrat sílu," přidala Varjassiová.

Panenky ovšem braly náročný dril s nadhledem. „Hlavně před svátky to nebylo na škodu," směje se Nejezchlebová.

Most bude na jihu Moravy spoléhat na tradiční opory. Na další duel s bývalým klubem se jistě těší kapitánka Slovenska Lucia Súkenníková, která se stejně jako další hráčka Baníku, Simona Szarková, zúčastnila nedávného mistrovství Evropy. „Byl to pro ně jistě úžasný zážitek a nová zkušenost. Slovenky totiž uhrály skvělé výsledky. Proto budou nahecované a do Veselí pojedou pro body," uvědomuje si Nejezchlebová.

Varjassiová se ovšem silného soka nebojí. „Jsou to hráčky jako každé jiné," říká. Nad věcí je i další spojka Kateřina Slováková. „Zatím jsem se tím to zápasem moc nezabývala, takže hlavně musíme hrát kolektivně a mít co nejméně technických chyb. Nějakou další taktiku nechám na trenérovi," dodala dcera trenéra veselských starších dorostenek.

 

Autor: Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem