09.04.2017

Bojovnost konečně slavila úspěch, Panenky porazily Prešov

Dva rozdílné poločasy viděli v sobotu při 24. kole Interligy žen mezi Veselím a Prešovem diváci ve veselské sportovní hale. V první půli domácí celek zahazoval i ty nejvyloženější šance a nedařily se mu ani rychlé protiútoky. Místy proto prohrával až pětibrankovým rozdílem. Ve druhé třicetiminutovce už bojovnost slavila úspěch.

SHK Veselí nad Moravou – Bemaco Prešov 29:26 (12:15)

Veselankám dělala v úvodních deseti minutách obrovské problémy hostující gólmanka Lucia Gubíková, která zlikvidovala domácímu celku hned několik vyložených šancí. Prosadit se proti ní dokázala pouze Jasmínka Vargová, a to ještě pouze ze sedmimetrových hodů. Nebylo proto divu, že po 10 minutách svítil na tabuli stav 2:5. Pak našla skulinku ve slovenské svatyni tradiční bojovnice Dagmar Lukšíková, která dvěma slepenými góly korigovala na 4:5. Prešov ale stažení náskoku nedovolil a zásluhou Tatiany Šutranové opět odskočil. Největší náskok si slovenský celek vybudoval ve 2. minutě, kdy vedl 8:13 a ve 23. minutě, kdy to bylo 9:14. Naše hráčky ztrátu do poločasu aspoň zkorigovaly na tříbrankovou (12:15).
Nástup do druhé půle byl ale z pohledu domácího celku doslova raketový. Uplynuly pouhé 4 minuty a Veselí poprvé v zápase vedlo (16:15). Prešov ještě sice dokázal odpovědět a získat menší náskok, ale ten vzal definitivně za své ve 40. minutě utkání. Od tohoto okamžiku začal domácí celek kráčet za vítězstvím. Osm minut před koncem to bylo 24:21, když se rozstřílela zejména Vargová. V samotném závěru utkání v pohodě hrající domácí tým vedl o 3 až 4 branky a zaslouženě si po delší době připsal do tabulky dva body po výhře 29:26.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): V úvodu jsme dostávali lehké branky. Neproměnili jsme 6 náskoků. V šatně jsme si řekli taktiku. Zabrali jsme v obraně, dali jsme několik lehkých gólů a podařilo se nám zápas otočit.

Ján Lajčák (asistent trenéra Bemaco Prešov): V prvním poločase jsme měli slušnou obranu i útok. Úvodních dvacet minut druhé půli jsme hráli ale naprosto nepochopitelně. Útok byl naprosto nulový, byl to absolutní výbuch. Z toho úseku jsem totálně rozladěn.

Veselí: Vašulková, Lekešová – Kosinková 2, Novotná 5, Lukšíková 6, Slováková 1, Vinklárková 1, Pastorková 4, Vargová 8/4, Soldánová, Krokavecová 2.

Branky Prešova: Demajová 8, Liebiedieva 6, Šutranová 5/2, Gajdošová 2, Popovcová 2, Harčarufková 2, Bačíková 1.

Sedmičky: 5/4:2/2.
Vyloučení: 3:3
Rozhodčí: Valášek, Vychodil