SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.07.2015

Běhání a posilovna. Házenkářkám Veselí začal dril

Příležitost mladým a nadějným hráčkám chce v nadcházející sezoně 2015/2016 dát vedení házenkářského klubu HC Veselí nad Moravou. Interligový tým nově vede kouč Radim Pernický z Brna, který se chce v první fázi zaměřit hlavně na nabírání fyzičky.

„Je to zkušený metodik a věřím proto, že má našim hráčkám co předat,“ sděluje prezident a generální manažer klubu Miloš Körösi.

Poté, co kouč Jiří Zerzáň bezpečně zvládl jarní barážová utkání o udržení v nejvyšší česko-slovenské soutěži házenkářek, hledalo vedení klubu jeho náhradu. Zkušený trenér totiž rovnou avizoval, že nabídku Veselí přijal jen do konce sezony a chce si už od koučování odpočinout.

Hledání jeho nástupce nebylo snadné, nakonec ale vedení klubu věří, že našlo toho správného muže. Pernický se s hráčkami sešel poprvé v pondělí večer, kdy se seznámil s prvními devíti členkami svého kádru.

„Několik hráček je ještě na dovolené nebo scházely z rodinných důvodů. Jisté ovšem je, že budeme potřebovat tým posílit. Vyhlédli jsme si mladé a perspektivní hráčky, které mají naději prosadit se v interligovém týmu,“ říká Körösi. „Ale jelikož jednání nejsou dosud uzavřená, nemůžeme zveřejnit jejich jména,“ vysvětluje.

Jisté jsou tak zatím jen odchody. „Do mistrovského Mostu zamířila spojka Kateřina Slováková, do rodného Zlína se vrátila brankářka Žaneta Stojarová a do svého mateřského klubu v Bytči další spojka Tatiana Gajdošíková. Pro příští sezonu nepočítáme ani s křídelnicí Terezou Vysloužilovou z Otrokovic,“ upřesňuje sportovní ředitel klubu Vlastimil Procházka.

Z nových jmen se do prvního tréninku zapojila dvojice Nikol Soldánová a Barbora Melichárková.

Zatímco prvně jmenovaná dcera bývalého prvoligového fotbalisty 1. FC Slovácko a Zbrojovky Brno Libora Soldána přichází z dorostu Veselí nad Moravou, druhá z nedaleké Velké nad Veličkou.

Hráčky nyní čeká náročná letní příprava.

„Pernický naordinoval holkám sedm tréninků týdně. Pět odpoledních bude zaměřeno hlavně na vytrvalost. Hráčky budou běhat v parku, na hřišti základní školy Hutník a v blízkosti haly. Dvakrát týdně budou navíc dopoledne chodit do posilovny, aby měly dostatek síly,“ prozrazuje Procházka.

Veselanky zároveň znají už svého prvního soupeře v novém interligovém ročníku.

„První zápas odehrajeme v neděli 6. září od 17 hodin proti slovenské Šaľe. Nedělní termín bude ovšem výjimkou, i nadále totiž chceme zachovat tradiční sobotní čas od 17.00,“ ujišťuje sportovní ředitel.

Interliga bude mít letos netradiční počet třinácti celků. Zatímco česká strana plně využila svých osm míst, slovenská uplatnila nárok jen na pět ze šesti.

Autor:

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem