- Mapa WHIL
- Napsali o Veselí

TOPlist

Historické klubové rekordy

Dostáváte se na stránku, která eviduje všechna možná veselská házenkářská nej. Dozvíte se kdo dal nejvíce branek, poznáte nejvyšší vítězství, nejtěžší porážku atd.

Nejlepší střelkyně:

celkově: Lenka Fleková 875 (před sezónou 2011/2012), Simona Roubínková .... 859 branek

nejlepší v ČR: 1. místo .......... v sezónách 2005/2006, 2008/2009 a 2010/2011
2. místo .......... v sezóně 1996/1997, 1998/1999, 2004/2005, 2006/2007, 2007/2008 a 2009/2010

nejhorší v ČR: 5. místo .......... v sezóně 1994/1995
Český pohár: vítěz .......... v sezónách 2009 a 2011

Nejvíce diváků vidělo naše hráčky:

doma: 650 diváků (vyprodáno) .......... hodně střetnutí v několika sezónách
venku: 1100 diváků v Michalovcích .......... v sezóně 2002/2003 a 2011/2012

Další kuriozity Veselí:

1) nejméně zaznamenaných branek během jednoho poločasu (1 - navíc ze sedmičky) - v zápase Zlín - Veselí 21 : 18 (sezóna 2001/2002)

2) nejvyšší procentuální střelecké zlepšení vůči 1. poločasu (o 1600 %) - tentýž zápas

3) Veselanky hrály dvě proti šesti po dobu dvou minut v utkání proti Olomouci v sezóně 2006/2007 (pískali: Pešta, Poláček)

4) Veselanky držely od května 2005 (prohra ve finále o titul mistra ČR se Zlínem) až do února 2007 (prohra v Písku), což je 21 měsíců neporazitelnost s jakýmkoliv českým týmem v soutěži. Možná se jedná i o český rekord.

5) Nevím, jestli to není jen naše, ale i interligová zvlážnost. Ve třetím a čtvrtém zápase finálové série mezi našimi děvčaty a pražskou Slávií v sezóně 2006/2007 se mezi tyče postavila Lenka Horáková, která do té doby nikdy nepůsobila jako golmanka! (tedy pokud nepočítám situaci ještě z dorostenecké ligy, kdy ji trenér podobným způsobem již jednou takto využil). Lenka jinak nikdy nechytala, a to dokonce ani jako žákyně! Historický byl především zápis Horákové v sobotním zápase, kdy hrála nejprve na křídle a pak mezi zmíněnými třemi tyčemi.

6) S největší marodkou a kvůli administrativním problémům hrálo Veselí bez 9 svých hráček na palubovce Michalovců v sezóně 2007/2008. Utkání skončilo 33:19 pro Michalovce.

7) Nejvíce hráček různé národnosti nastoupilo do utkání 3. kola Interligy 2007/2008 mezi Banskou Bystricí a Veselím. Krom Češek a Slovenek hrály za Veselí Ukrajinky: Chetvertakova a Udovychenko, za domácí pak Srbky Boskovič a Malenovič a Rumunka Gagyi.

8) Velkou vůli po českém titulu prokázaly házenkářky Veselí v ročníku 2010/2011. V semifinálové sérii se Zlínem již prohrávaly 0:2 na zápasy a přesto postoupily do finále po výsledku 3:2 na zápasy. Rozhodující 5. duel se hrál přitom ve Zlíně. Ve finále s pražskou Slavií dospěla série rovněž do 5. utkání, které se hrálo ve slávistické hale. Přibližně sedm stovek diváků, mezi kterými bylo asi 200 příznivců Veselí, sledovalo fantastické vystoupení našeho týmu, který tak vyhrál i tuto sérii 3:2. Zajímavostí bezesporu je i to, že jak Zlín, tak i Slavia, které skončily po dlouhodobé části před Veselím, se na sérii posílily. V dresu Zlína hrála proti Veselí dvojice reprezentantek: Hrbková - Adámková. Za Slavii další reprezentantka Tomečková (všechny z Poruby).

9) Zajímavou bilancí se může pochlubit Monika Rajnohová. V utkání 4. kola Interligy házenkářek 2011/2012 mezi Veselím a pražskou Slavií dokázala tato osmnáctiletá hráčka pětkrát v řadě rozvlnit síť pražského celku (její kanonádu přerušila pouze poločasová siréna).